Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdynia: O Kępę Redłowską mają zadbać mieszkańcy

Marcin Lange
Miasto chce zmobilizować mieszkańców m.in. do niewyprowadzania psów na terenie rezerwatu, niewyrzucania śmieci czy też kompostu
Miasto chce zmobilizować mieszkańców m.in. do niewyprowadzania psów na terenie rezerwatu, niewyrzucania śmieci czy też kompostu Tomasz Bołt
Blisko 200 dębów oraz kilkadziesiąt tysięcy kwiatów zostanie tej wiosny zasadzonych w całej Gdyni. Miejski ogrodnik planuje również wysłanie do osób mieszkających w sąsiedztwie Kępy Redłowskiej specjalnych broszur z prośbą, aby zatroszczyli się o rezerwat.

Ulotki te, wraz z listem przewodnim, kolportowane będą wśród mieszkańców rejonu Kępy Redłowskiej w kwietniu.

- Zależy nam, aby dotarły do wszystkich osób i postaramy się, aby tak właśnie się stało - zapowiada Maura Zaworska-Błaszkiewicz, gdyński ogrodnik miejski. - Broszury zaopatrzone zostaną w list z apelem do mieszkańców, aby wspólnie zadbać o teren rezerwatu Kępa Redłowska. Chcielibyśmy w taki właśnie sposób zmobilizować ludzi między innymi do niewyprowadzania psów na terenie rezerwatu, niewyrzucania śmieci czy też kompostu.

W przypadku Kępy Redłowskiej miasto miało też plany, w jaki sposób zagospodarować ten teren, aby stał się on bardziej przyjazny dla turystów. Niestety, mimo kilku przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy m.in. ścieżek rekreacyjnych i w tym roku prace nie zostaną wykonane.

Plan zagospodarowania będzie chronił Kępę Redłowską

Na razie do końca kwietnia na ulicach Chwaszczyńskiej i Wielkopolskiej, czyli drodze wjazdowej do miasta od strony Kaszub, zasadzonych zostanie prawie 200 dębów. To kontynuacja akcji rozpoczętej przed rokiem, gdy zasadzono w tym rejonie podobną liczbę drzew.

- Lada dzień planujemy ogłoszenie przetargu na wykonanie kolejnych trzech terenów zieleni, tym razem w Śródmieściu - zapowiada Maura Zaworska-Błaszkiewicz.
Miasto upiększy w tym roku także około 45 tysięcy kwiatów.
- Zasadzone zostaną w tradycyjnych już miejscach, ale w zupełnie nowych układach przestrzennych. Kwiaty zresztą będą miały inną kolorystykę niż dotychczas, która mam nadzieję, przypadnie wszystkim mieszkańcom do gustu - zapowiada Maura Zaworska-Błaszkiewicz.

W Redłowie wycięto setki drzew. Trwa tam budowa mieszkań

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki