Gdynia Liderem Transportu Publicznego 2018. Prezydent...

  Gdynia Liderem Transportu Publicznego 2018. Prezydent Szczurek odebrał statuetkę, a w spotkaniu wziął udział gdyński Elvis

  Piotr Kallalas

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdynia Liderem Transportu Publicznego 2018. Prezydent Szczurek odebrał statuetkę, a w spotkaniu wziął udział gdyński Elvis
  1/4
  przejdź do galerii
  Nagroda jest przyznawana prezydentom, politykom i samorządowcom, którzy przyczynili się do wdrażania nowych rozwiązań w komunikacji. Kapituła duży nacisk kładzie na elektromobilność.
  Statuetkę przyznaje Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego, w którym zrzeszeni są przedstawiciele największych firm komunikacyjnych w Polsce. Członkowie śledzą ogólnokrajowe trendy i zwracają szczególną uwagę na kwestie elektromobilności. Tym razem wręczenie nagrody odbyło się przed gmachem Pomorskiego Centrum Naukowo - Technologicznego, ponieważ to Gdynia uzyskała najwyższe noty.

  - Uznaliśmy, że Gdynia jako jeden z liderów trolejbusowych, a także uczestnik projektu unijnego Gepard jest dobrym przykładem. Jak na miasto tej wielkości, to jest tutaj wyjątkowo dużo inwestycji - powiedział Jan Kuźmiński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego.

  Zero emisji to główne wyzwania krajowych systemów komunikacji miejskiej. Jeżeli dodamy do tego komfort i bezpieczeństwo pasażerów to uzyskamy przepis na wzorowy transport publiczny. Kapituła szuka samorządów, które dążą do wdrażania innowacyjnych rozwiązań.

  - Każdego roku wybieramy osoby, które mają realny wpływ na komunikację i mają znaczące osiągnięcia w tym zakresie. Gdynia to jedno z trzech miast z trolejbusami, a więc elektromobilność jest tutaj o zawsze. Niedługo zacznie funkcjonować autobus elektryczny. - przyznał Tomasz Fulera, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Transportu Publicznego.

  Presley za kierownicą?

  Oprócz prezydenta Szczurka w uroczystości wziął udział... Elvis, czyli najsłynniejszy gdyński kierowca trolejbusów. Pan Józef jest od lat jest zapatrzony w amerykańskiego króla muzyki.

  - Natchnęła mnie taka myśl, bo jestem wielkim fanem Elvisa Presleya. Miałem bardzo duży problem z uzyskaniem stroju, ponieważ nikt nie chciał się podjąć uszycia. Byłem zdeterminowany i sam wymyśliłem projekt stroju. Reakcje pasażerów są bardzo pozytywne, szczególnie wśród dzieci i młodzieży - przyznał gdyński Elvis.

  Jak poinformował dyspozytor, mieszkańcy Gdyni często wydzwaniają z zapytaniem, kiedy za kierownicą trolejbusu zasiądzie kierowca w jaskrawym, białem stroju. Pan Józef pracuje w gdyńskim przedsiębiorstwie od czterech lat. Nad morze przyjechał aż z Tych.

  Obecnie trójmiejskiego Elvisa możemy spotkać w zabytkowych trolejbusach, które kursują w sezonie co niedzielę.


  POLECAMY POMORSKIE MOTOFAKTY.PL:  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY