Gdańszczanie mogą skorzystać z dofinansowania in vitro w InviMed – są jeszcze wolne miejsca!

Materiał informacyjny InviMed
Pary z Gdańska, którym realną szansę na dziecko może dać in vitro, mogą skorzystać z dofinansowania leczenia z Urzędu Miasta Gdańska. W klinice InviMed w Gdyni są jeszcze wolne miejsca na 2020 rok. Aby otrzymać dofinansowanie, należy zgłosić się na wizytę w ramach programu i spełnić warunki kwalifikacji.

Klinika InviMed działa w Gdyni od 10 lat – w tym roku obchodzi swój okrągły jubileusz. W ciągu ostatniej dekady, dzięki leczeniu w tym ośrodku urodziły się tysiące dzieci. Choć gdyńska klinika funkcjonuje w ramach największej sieci klinik leczenia niepłodności, jest kameralnym ośrodkiem. Skuteczność leczenia sięgającą 57% w pierwszym cyklu leczenia metodą in vitro zawdzięcza doświadczonej kadrze medycznej i embriologicznej, ale także holistycznemu podejściu do leczenia i indywidualnemu traktowaniu każdego przypadku. Dzięki swojej wysokiej pozycji wśród trójmiejskich klinik w 2017 roku została jednym z realizatorów programu in vitro dla par z Gdańska.

Do 5000 zł dofinansowania

Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Gdańska w latach 2017-2020” finansowany jest ze środków miasta Gdańska i kierowany jest tylko do mieszkańców Gdańska. Kwota dofinansowania do każdego cyklu in vitro lub procedury z adopcją zarodka wynosi do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia przynajmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie.

Aby zgłosić się na wizytę kwalifikującą do programu miasta Gdańska, wystarczy zadzwonić pod numer infolinii InviMed: 500 900 888 lub skorzystać z innej możliwości kontaktu z kliniką.

Warunki kwalifikacji

  • Oboje małżonkowie/partnerzy rozliczają się z podatków z Urzędem Skarbowym w Gdańsku (weryfikacja na podstawie ostatniej rozliczonej deklaracji PIT).
  • Pary, które w dniu kwalifikacji do programu złożą stosowne oświadczenie lub dokument potwierdzający, że są mieszkańcami Gdańska.
  • Pary, które złożyły oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenia stanowiące o pozostawaniu w związku małżeńskim lub partnerskim (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art.2 ust.1 pkt.8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności).
  • Pary, które spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego, czyli zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatorów programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i zgodnie z Ustawą o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku.
  • Kobiety, których wiek w dniu zgłoszenia do programu mieści się w przedziale 20-40 lat wg rocznika urodzenia. (warunkowo do 42 lat, w tym kobiety z chorobą nowotworową) oraz kobiety poddawane leczeniu gonadotoksycznemu (od 18 roku życia), wiek mężczyzn nie jest określony.
  • Kobiety, u których poziom hormonu AMH wynosi powyżej 0,7ng/ml (badania nie starsze niż 6 miesięcy).

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Gdańska w klinice InviMed Gdynia na stronie: www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-w-gdansku

Dodaj ogłoszenie