Gdańskie Wybrzeże tym razem zdecydowanie lepsze od Sokoła

Sokół Browar Kościerzyna przegrał wyjazdowe spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk.

Pierwsze spotkanie tych drużyn, rozegrane we wrześniu minionego roku zakończyło się sensacyjną wygraną kościerskiego zespołu. Wydawało się, że w Gdańsku kościerska ekipa też może sprawić niespodziankę, ale tak się nie stało.

Gdańscy szczypiorniści dominowali na parkiecie od pierwszych minut spotkania. Po kwadransie gry było już 10:3 dla Wybrzeża. Taki wynik był głównie efektem znakomitej defensywy Wybrzeża. Później dzięki dobrej grze Adama Lisiewicza i Macieja Reichla udało się zniwelować tę różnicę do pięciu trafień. Jednak końcówka pierwszej połowy ponownie należała do miejscowych, którzy zakończyli ją wynikiem 17:9. W drugiej części gra kościerskiego zespołu zdecydowanie się poprawiła, w efekcie czego prowadzenie Wybrzeża zmniejszyło się do 5 bramek. Jednak w kolejnych minutach gdańszczanie ponownie zaczęli dominować i ostatecznie wygrali 32:23.

W sobotę, 20 lutego zespół Andrzeja Gryczki zmierzy się na własnym parkiecie z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Początek meczu w kościerskiej Sokolni zaplanowano na godz. 18.30.