MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdański AWFiS zapowiada rekrutację na podstawie świadectw maturalnych bez egzaminu sprawnościowego. Sesja i obrony odbędą się zdalnie

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego na gdańską AWFiS zaplanowano na 29 czerwca 2020 r.
Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego na gdańską AWFiS zaplanowano na 29 czerwca 2020 r. Karol Makurat
Gdański AWFiS zapowiada egzaminy zdalne, zaliczenia warunkowe i rekrutację na podstawie świadectw maturalnych bez egzaminu sprawnościowego.

Rekrutacja 2020 na AWFiS w Gdańsku

Inaczej niż dotychczas przeprowadzony zostanie proces rekrutacyjny na gdańską Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu. Uczelnie wyższe musiały dostosować się do harmonogramu matur, które zostały przesunięte na czerwiec.

Rozpoczęcie postępowania zaplanowano na 29 czerwca 2020 r., a jego zakończenie w przypadku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich – 21 sierpnia 2020 r. W przypadku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia rekrutacja będzie trwać do 15 września 2020 r.

– Mam nadzieję, że pandemia nie będzie trwać zbyt długo i nowy rok akademicki rozpoczniemy w sposób tradycyjny - zaznacza dr hab. Barbara Duda-Biernacka, prorektor ds. kształcenia i rozwoju AWFiS. - Jeśli jednak sytuacja się nie zmieni, to nie będziemy mieli innego wyjścia i w dalszym ciągu będziemy prowadzić zajęcia online. Nie zastąpi to oczywiście bezpośredniego kontaktu studenta z wykładowcą –w przypadku przedmiotów teoretycznych, a szczególnie przedmiotów praktycznych.

Ze względu na sportowy profil uczelni, w postępowaniu kwalifikacyjnym dotychczas uwzględniany był również egzamin wstępny ze sprawności fizycznej.

- Mając jednak na względzie bezpieczeństwo naszych kandydatów oraz pracowników uczelni, rezygnujemy w tym roku z egzaminu sprawnościowego - informuje dr hab. Barbara Duda-Biernacka, prof. AWFiS. - W tym roku przeprowadzony zostanie konkurs świadectw.

- Ze względu na charakter naszej uczelni zależy nam przede wszystkim na pozyskaniu sportowców, którzy reprezentują najwyższy poziom w reprezentowanej przez siebie dyscyplinie sportu – będą musieli wykazać się posiadaniem odpowiedniej klasy sportowej. Osoby, te uzyskają maksymalną liczbę punktów - dodaje dr hab. Barbara Duda-Biernacka.

Zajęcia na gdańskiej AWFiS zdalnie

Władze gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu zapewniają, że już od połowy marca wszystkie zajęcia odbywają się w formie zdalnej, zarówno te teoretyczne, jak i praktyczne.

Pracownicy zostali zobligowani do zachowania ciągłości procesu dydaktycznego w formie elektronicznej. Z początku największy problem stwarzały warunki techniczne, ale obecnie wdrażana jest platforma e-learningowa, gdzie będzie można prowadzić zajęcia nawet dla kilkuset osobowej grupy studentów.

W zależności od charakteru przedmiotu pracownicy stosują różne formy kształcenia zdalnego. W przypadku zajęć praktycznych studenci są między innymi zobligowani do opracowań scenariuszy zajęć lekcyjnych, sportowych i treningowych, opracowań multimedialnych – filmów szkoleniowych z elementami nauczania techniki sportowej.

- Taki sposób przekazania wiedzy nie jest problemem w przypadku teorii - twierdzi dr hab. Barbara Duda-Biernacka, prof. AWFiS. - Postanowiliśmy jednak, że w przypadku zajęć praktycznych będą także udzielane przedłużenia terminów zaliczeń do powrotu na uczelnię. Nie oznacza to jednak, że studenci będą zwolnieni z egzaminów. Będzie on tylko przesunięty na czas późniejszy lub przyjmie inną formę zaliczenia

Sesja egzaminacyjna 2020 na AWFiS w Gdańsku online

Tegoroczne egzaminy będą mogły odbywać się w formie online. Dotyczy to nie tylko egzaminów dyplomowych –licencjackich i magisterskich, ale także egzaminów instruktorskich i trenerskich.

Dr hab. Barbara Duda-Biernacka zapewnia również, że uczelnia jest w trakcie testowania systemu, który ma wykluczyć wszelką zewnętrzną pomoc osobie zdającej.

- W tej chwili przeprowadzane są kolokwia i widać, czy system sprawdza się, a prowadzący mają do wyboru komunikatory i programy internetowe - dodaje dr hab. Barbara Duda-Biernacka, prof. AWFiS.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na AWFiS.

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na AWFiS w Gdańsku

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki