Gdańska Nagroda Równości im. Pawła Adamowicza. Nominacje do 3 grudnia

AK
Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest od 2017 roku
Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest od 2017 roku fot. Przemysław Świderski
Trwa nabór wniosków do Gdańskiej Nagrody Równości. Zgłaszać można osoby, które swoją postawą i działaniami propagują idee równości i różnorodności oraz działają aktywnie na rzecz praw człowieka. Od tej edycji patronem nagrody będzie Paweł Adamowicz. Jest to forma upamiętnienia jego wkładu w to, by Gdańsk był miastem otwartym dla wszystkich. Termin zgłoszeń upływa 3 grudnia.

Nominacje do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza przyjmowane są do wtorku, 3 grudnia do godz. 16. Wyróżnienie przyznawane jest osobom fizycznym za działalność w czasie ostatniego roku przed jej przyznaniem, m.in. za kreowanie nowatorskich pomysłów, śmiałych idei, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie równych szans, sprawiedliwości społecznej, przeciwdziałania dyskryminacji. Doceniana jest także codzienna praca na rzecz równych szans, sprawiedliwości społecznej, a także bohaterski czyn w obronie praw człowieka, zdrowia lub życia.

Gdańska Nagroda Równości przyznawana jest przez Prezydenta Miasta Gdańska od 2017 roku. Po raz pierwszy w tym roku patronem nagrody jest Paweł Adamowicz. Jest to forma upamiętnienia wyjątkowego zaangażowania w realizację idei solidarności, wolności, otwartości i równości w Gdańsku.

Wnioski nominacyjne o przyznanie nagrody, z odpowiednim uzasadnieniem, może składać każda mieszkanka i mieszkaniec Gdańska, po zebraniu minimum 10 osób wspierających nominację. Kandydaturę należy zgłosić na formularzu Wniosku Nominacyjnego, który można pobrać TUTAJ. Regulamin konkursu znajdziecie natomiast TUTAJ

Wnioski należy składać drogą elektroniczną na adres: [email protected] (wyłącznie wypełniony wniosek, zapisany w pliku otwartym, edytowalnym) oraz w wersji papierowej w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Kandydatura do Gdańskiej Nagrody Równości” oraz adnotacją „NIE OTWIERAĆ”. Wersję papierową natomiast należy złożyć: w Zespole Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/1, lub wysłać pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miejski w Gdańsku, Barbara Borowiak, Wydział Rozwoju Społecznego, ul. Kartuska 5, 80- 103 Gdańsk.

Zarówno w przypadku przesłania wniosków drogą elektroniczną, jak i pocztową, decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego. Wnioski złożone bądź przesłane po terminie, wypełnione nieprawidłowo i niespełniające wymogów nie będą rozpatrywane.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Rozwoju Społecznego pod nr tel. 58 526 80 09 lub adresem: [email protected]

Nagroda Księżnej Asturii już w Gdańsku. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły, na co ma zostać wydana pieniężna część nagrody [ZDJĘCIA]

Nagroda Księżnej Asturii w poniedziałek 21 października 2019 r. została zaprezentowana w Europejskim Centrum Solidarności.

Nagroda Księżnej Asturii już w Gdańsku. Mieszkańcy mogą zgła...

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bul

Nagroda Adamowicza...? On miał tyle zarzutów chyba? To kabaret..żarty chyba ludzie ale ...

Dodaj ogłoszenie