MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańska Karta Mieszkańca i bilet okresowy w jednym. To możliwe, wystarczy złożyć wniosek

OPRAC.:
Maria Miliszewska
Maria Miliszewska
Mat. prasowe UM Gdańsk
Jeden dokument zamiast dwóch. Od poniedziałku 8.06.2020 w Gdańsku można składać wnioski na Kartę Mieszkańca ze zdjęciem. Pozwoli ona na zakup i dogranie do niej imiennych biletów okresowych na komunikację miejską. Tym samym Karta Mieszkańca będzie mogła też pełnić funkcję Karty Miejskiej. Wniosek będzie można złożyć w nowo otwartym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca.

Gdańska Karta Mieszkańca i bilet okresowy już niedługo na jednym dokumencie. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy złożyć odpowiedni wniosek.

Jak zapewnia prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, od 16 czerwca wystarczy doładować imienny bilet okresowy na Gdańską Kartę Mieszkańca. - Nie potrzebujemy już innych dokumentów, aby korzystać z komunikacji miejskiej w Gdańsku – mówi prezydent.

Złóż wniosek w nowym Centrum Obsługi Kart Mieszkańca

Wnioski o Kartę Mieszkańca ze zdjęciem będzie można składać w wersji elektronicznej na stronie www.jestemzgdanska.pl, natomiast w wersji papierowej w nowym Centrum Obsługi Gdańskiej Karty Mieszkańca przy alei Grunwaldzkiej 148, które zastąpi wszystkie dotychczasowe punkty na terenie miasta.

Osoby, które chcą złożyć wniosek papierowy powinny pamiętać o zabraniu zdjęcia legitymacyjnego (w formacie i o wymogach jak do dowodu osobistego). Koszt spersonalizowanej Karty Mieszkańca wynosi 2 zł.

Gdańszczanie za to, że płacą tu podatki, współfinansują inwestycje oraz wydarzenia kulturalne i sportowe dostają w zamian także możliwość poznawania swojego miasta

– podkreśla Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Miasta.

Gdańska Karta Mieszkańca to projekt, który jest rozwijany od ponad dwóch lat. Dzięki niemu mieszkańcy Gdańska mogą korzystać z oferty kulturalnej, rozrywkowej, edukacyjnej i sportowej miasta na uprzywilejowanych warunkach. - Gdańska Karta Mieszkańca to jedyny tego typu produkt w Polsce, który ma już ponad 265 tysięcy aktywnych użytkowników – podkreśla Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Wystarczy jeden dokument: Gdańska Karta Mieszkańca

Ta karta od przyszłego tygodnia, gdy już ją skorelujemy z biletem okresowym na komunikację miejską, to będzie prawdziwa rewolucja. Posiadacze spersonalizowanej karty ze zdjęciem, z doładowanym płatnym imiennym biletem okresowym ZTM, będą mieli możliwość podróżowania w granicach miasta nie tylko autobusami i tramwajami, ale również SKM, PKM i POLREGIO

– podkreśla Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.

Przejazd SKM/PKM/POLREGIO

Do przejazdów pociągami SKM/PKM/POLREGIO upoważnia każdy okresowy bilet imienny (zarówno pełnopłatny, jak i ulgowy), czyli miesięczny lub semestralny, obowiązujący w granicach administracyjnych Gdańska - pod warunkiem, że pasażer podróżujący z tym biletem jest posiadaczem aktywnej Karty Mieszkańca.

Bezpłatne przejazdy SKM/PKM/POLREGIO nie przysługują dzieciom i młodzieży w przypadku korzystania z pakietu bezpłatnych przejazdów w ramach Karty Mieszkańca, dlatego jeśli rodzic nie planuje zakupu płatnego biletu okresowego swojemu dziecku, nie ma konieczności, by wymieniać Kartę Mieszkańca dziecka na wersję ze zdjęciem.

W tej chwili podczas kontroli biletowej w pociągach SKM/PKM i POLREGIO pasażer ma obowiązek okazać imienny bilet miesięczny oraz aktywną gdańską Kartę Mieszkańca podpisaną imieniem i nazwiskiem. Wraz z rozpoczęciem sprzedaży biletów od 16 czerwca pasażer ma możliwość okazywania do kontroli również Karty Mieszkańca ze zdjęciem z nagranym imiennym biletem okresowym. Natomiast od 1 września, aby korzystać z bezpłatnych przejazdów SKM/PKM/POLREGIO na terenie Gdańska, trzeba będzie mieć przy sobie Kartę Mieszkańca ze zdjęciem, załadowaną ważnym imiennym biletem okresowym ZTM na strefę Miasto Gdańsk lub sieć ZTM.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki