Gdańska Gala Sportu: Mateusz Mika najlepszym sportowcem 2015 roku! [ZDJĘCIA]

Patryk Kurkowski
W klubie Stary Maneż odbyła się XIII Gdańska Gala Sportu. Po raz drugi z rzędu najlepszym sportowcem Gdańska został siatkarz Mateusz Mika.

Siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk Mateusz Mika został najlepszym sportowcem Gdańska w 2015 roku. 24-letni zawodnik w ostatnich dwunastu miesiącach wywalczył z naszą drużyną wicemistrzostwo kraju i Superpuchar, a z reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata. To drugie wyróżnienie z rzędu dla tego gracza.

Mika wyprzedził Darię Pogorzelec. 25-letnia judoczka ma za sobą najlepszy rok w karierze! Nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal drużynowo na mistrzostwach świata w kazachskiej Astanie. Indywidualnie została sklasyfikowana na piątej pozycji. Poza tym dwa srebrne krążki (indywidualnie i drużynowo) przywiozła ze światowych wojskowych igrzysk sportowych, które odbyły się w Korei Południowej.

Na najniższym stopniu podium znaleźli się Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Duet żeglarzy z AZS AWFiS Gdańsk podkreślił swoją dominację na krajowym akwenie, zdobywając po raz czwarty z rzędu mistrzostwo Polski. Poza tym Przybytek i Koło-dziński zdobyli brąz mistrzostw Europy oraz zajęli czwarte miejsce na mistrzostwach świata, dzięki czemu zapewnili sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tuż za podium znalazł się Tomasz Jabłoński. 26-letni bokser z klubu Saxo Gdańsk kilka miesięcy temu został wicemistrzem Europy w kategorii wagowej do 75 kilogramów.

Ex aequo czwartą pozycję z Jabłońskim zajęła Monika Stachowska. 34-letnia szczypiornistka AZS AWF Łączpolu Gdańsk wraz z reprezentacją Polski otarła się o medal mistrzostw świata. Ostatecznie biało-czerwone zostały sklasyfikowane na czwartym miejscu.

W rywalizacji sportowców niepełnosprawnych zwyciężyła Natalia Partyka, która była najlepszym sportowcem Gdańska w 2012 roku.

Skoro Mika został sportowcem roku, to nie mogło być inaczej - Lotos Trefl Gdańsk pewnie triumfował w kategorii drużyna. Inne nasze zespoły nie mogły się pochwalić sukcesem na taką skalę.

Trenerem roku został oczywiście Andrea Anastasi. To właśnie Włoch, który w przeszłości był selekcjonerem naszej reprezentacji, doprowadził gdańskich siatkarzy do finału PlusLigi.

Sportowiec roku: 1. Mateusz Mika, 2. Daria Pogorzelec, 3. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, 4. Tomasz Jabłoński, Monika Stachowska, 5. Piotr Myszka, 6. Piotr Gacek, 7. Katarzyna Furmanek i Karolina Tałach, 8. Jakub Wawrzyniak, 9. Ariel Borysiuk, 10. Damian Schulz, Mateusz Zajkowski.