Gdańsk. Zakaz ruchu ciężarówek na fragmencie ul. Hallera

oprac. red.Zaktualizowano 
Wiadukt na ul. Hallera w Gdańsku
Wiadukt na ul. Hallera w Gdańsku Marcin Bukowski / Archiwum
W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 czerwca) na ul. Hallera w Gdańsku został wprowadzony zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o masie powyżej 3,5 ton. Zakazem objęty zostaje odcinek al. Hallera od Opery Bałtyckiej do wiaduktu przy węźle Kliniczna. Dzięki temu nie będą już zrywane sieci trakcyjne, a takich zdarzeń było bardzo dużo.

Odpowiednie znaki drogowe zostały odsłonięte o północy. Ciężarówki pod wiaduktem klinowały się i zrywały sieć trakcyjną tramwajów kilkanaście razy rocznie. Od 2010 roku do teraz doszło do ponad 70 takich awarii. Ich skutkiem za każdym razem było zatrzymanie ruchu tramwajów na łączny czas ponad 53 godzin. Prócz tego tworzyły się korki samochodowe. Koszty usunięcia wszystkich awarii wyniosły 96 tys. złotych.

Zobacz: Remonty dróg w Gdańsku. Latem miasto będzie rozkopane [MAPA]

- Chcemy wyeliminować ruch ciężarówek z tego obszaru miasta. Nie mogliśmy zrobić tego wcześniej, bo nie było alternatywnych dojazdów do terenów stoczniowych i portowych. W chwili obecnej, po otwarciu Tunelu pod Martwą Wisłą cały ruch tranzytowy przejęły trasy dojazdowe do tunelu, aleja Hallera może więc zostać wreszcie odciążona od ruchu ciężkich pojazdów - wyjaśnia wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak. - Zamknięcie tego fragmentu układu drogowego przyniesie bardzo wymierne korzyści przede wszystkim pasażerom komunikacji miejskiej.

Aleja Hallera i wiadukt przed węzłem Kliniczna były swoistym „czarnym punktem” na komunikacyjnej mapie miasta. Wysokość światła wiaduktu powoduje, że mogą pod nim przejechać tylko samochody, których wysokość nie przekracza 3,5 m.

Od dziś sytuacja się zmieni. W nocy (21/22.06) zmieniona została w tym miejscu organizacja ruchu. Na jej podstawie obowiązywać będzie zakaz wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony na fragment al. Hallera od Opery Bałtyckiej do wiaduktu kolejowego przed węzłem Kliniczna.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

e
e+

litości. Poszanowanie prawa leży i kwiczy. Od pieszych po tramwajarzy.

Dodaj ogłoszenie