reklama

Gdańsk: Wystawy w CSW Łaźnia

Grazyna AntoniewiczZaktualizowano 
Symbioza roślin, zwierząt i ludzi w pracach  Iv Toshain
Symbioza roślin, zwierząt i ludzi w pracach Iv Toshain Materiały prasowe
Iv Toshain jest absolwentką wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów z zakresu malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Mediolanie. Jej prace prezentowane były na całym świecie w ramach wystaw zbiorowych i indywidualnych między innymi w Bułgarii, Rumunii, Turcji, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii.

Artystka na stałe mieszka i pracuje we Wiedniu. Tworzy fotografie, rysunki, obrazy, filmy, obiekty, instalacje.

Seria "Camouflage Predator Species" to pytanie o ewolucję. Co wydarzy się w jej dalszym procesie? Czy powstanie nowy gatunek? Artystka w swoich pracach stara się przewidzieć jej możliwe drogi. Jej filmy, fotografie, rysunki kreują świat hybrydalnych stworów, nowego gatunku powstałego z mutacji oraz symbiozy roślin, zwierząt i ludzi.

Gatunek ten, żeby przeżyć dostosowuje się do panujących reguł, społecznych kodów, stereotypów - pragnienia piękna, towarzyszącej mu próżności, przemijania, okrucieństwa, brutalności, siły, konsumpcjonizmu, nastawienia na zysk, przestępczości, itp. Prace artystki tworzą świat kolejnego stopnia ewolucji, powstałego w wyniku analizy środowiska i współczesnych homo sapiens. Są odpowiedzią na eksperymenty genetyczne. Tego samego dnia otwarta zostanie także wystawa Mateusza Pęka "Życie jako problem/Life as a problem". Na ekspozycję składają się najnowsze projekty Mateusza Pęka, instalacje "Nikt Nigdzie / No one Nowhere" oraz "Życie jako problem / Life as a problem", a także seria rysunków.

Autor poszukuje odpowiedzi na kwestie związane z nowymi mediami, w tym ze światem wirtualnym generowanym za ich pomocą.

Gdańsk, 23.10, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, godz. 18. Bilety: 2-3 zł

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie