Gdańsk - wydatki Urzędu Miasta. Publikacja wydatków Urzędu Miasta Gdańska 2021

Kamil Kusier
Kamil Kusier
15.12.2021, aj poznan  mtp kongres ruchu samorzadowego tak dla polski nz aleksandra dulkiewicz . fot. adam jastrzebowski/polska press
15.12.2021, aj poznan mtp kongres ruchu samorzadowego tak dla polski nz aleksandra dulkiewicz . fot. adam jastrzebowski/polska press Adam JastrzęBowski
Udostępnij:
Przed kilkoma dniami w Poznaniu powstało - kolejne już - stowarzyszenie, w które zaangażowali się liczni samorządowcy. 15 grudnia 2021 roku powołano do życia "Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że za obsługę fotograficzną zjazdu w Poznaniu zapłacili wszyscy mieszkańcy Gdańska.

Aktualizacja g. 14:15

- W Poznaniu, w ostatnią środę odbyło się kilka spotkań samorządowców - mówi Daniel Stenzel, rzecznik prasowy prezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz. - Najpierw zebrał się zarząd Unii Metropolii Polskich, podczas którego prezydenci rozmawiali m.in. o wyzwaniach i zmianach dla budżetów samorządowych, związanych z Polskim Ładem. UMP także podsumowała działalność w 2021 roku.

"Wszystkie spotkania miały charakter służbowy"

- Tego dnia odbyło się także spotkanie 150 wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw w związku z nową, samorządową inicjatywą - dodaje Daniel Stenzel. - Podczas tego spotkania zostały zaprezentowane wspólne dla samorządowców postulaty – m.in. jak zwiększyć dochody gmin. Niczego nie ukrywamy, o tych wydarzeniach informowaliśmy na bieżąco przez serwis maillowy dla dziennikarzy, a także w mediach społecznościowych pani prezydent. Tam również były dostępne zdjęcia ze spotkań, do wykorzystania także dla mediów i innych zainteresowanych działalnością prezydent Gdańska. Wszystkie spotkania miały charakter służbowy i tak były rozliczane.

Czy angażowanie się w tworzenie nowych stowarzyszeń, których organizacja i postulaty wpisują się w kreowaniu polityki - głównie - ogólnopolskiej można nazwać wykonywaniem obowiązków służbowych w ujęciu samorządowym? Można mieć pewne wątpliwości, tym bardziej, że nowa organizacja jest niemalże kalką stowarzyszenia "Samorządy dla Polski" utworzonego 31 sierpnia 2020 roku w Gdańsku

Wcześniej pisaliśmy:

Gdańsk - wydatki Urzędu Miasta

Jak czytamy w wykazie oficjalnych wydatków Urzędu Miasta w Gdańsku, w dniu 10 grudnia 2021 roku pomiędzy Urzędem Miasta (Biuro Prezydenta), a Maksymilian Rigamonti Pictures zawarta została umowa o numerze RWB-W/4602/BP/733/U-W.BIEŻ./2021 na kwotę 1599 złotych, której przedmiotem był serwis fotograficzny.

Umowa zawarta została na okres pięciu dni do 15 grudnia 2021 roku, a więc do dnia zjazdu zarządu Unii Metropolii Polskich w Poznaniu, po którym powołano nową organizację.

Na pierwszy rzut oka nie można się doszukiwać niczego wyjątkowego. Ot gabinet prezydent Gdańska zamówił usługi fotograficzne. To jednak zaczyna to budzić pewne wątpliwości, gdy spojrzy się na to szerzej tj. na działalność Aleksandry Dulkiewicz w sferze prywatnej, a finansowanej z budżetu miasta.

Tak bowiem należy rozumieć zaangażowanie polityczne prezydent w powstawanie coraz to nowych stowarzyszeń zrzeszających samorządowców, a nie samorządy.

Czy taki wydatek może dziwić? Z całą pewnością, bowiem ciężko jest doszukać się w nim interesu innych mieszkańców, aniżeli jednej mieszkanki Gdańska tj. prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

Stowarzyszenie, którego prezesem został prezydent Sopotu, Jacek Karnowski utworzone zostało z siedmiu innych organizacji, takich jak:

  • Tak! Samorządy dla Polski,
  • Ruch Wspólna Polska,
  • Dolny Śląsk Wspólna Sprawa,
  • Wielkopolska - Kierunek Europa,
  • Łączy nas samorząd,
  • Tak dla Opolskiego,
  • Ruch Obrony Polskiej Samorządności.

Czekamy na stanowisko Urzędu Miasta w Gdańsku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie