Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Władze miasta ogłaszają konkurs "Kultura 2.016" na projekty dotyczące starań o tytuł ESK 2016

red.
Władze Gdańska ogłosiły konkurs na projekty koncepcyjne wydarzeń, które wzbogacą ofertę Gdańska i Metropolii w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Konkurs ma otwartą formułę i ogólnopolski zasięg, pomysły można zgłaszać do 28 lutego. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.

Według urzędników konkurs jest jednym ze sposobów poszerzenia formuły pracy nad programem wydarzeń, na drugim etapie starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wcześniej projekty były wypracowywane, między innymi, w grupach warsztatowych reprezentujących różne środowiska.

Gdańsk na ostatniej prostej w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Jean Michel Jarre popiera starania Gdańska o tytuł ESK

"Kultura 2.016" to konkurs, w którym władze zachęcają do współtworzenia programu wydarzeń w trzech ważnych dla Gdańsk 2016 obszarach:

1. Wikipolis - przestrzeń dla projektów, które z wykorzystaniem najnowszych technologii i narzędzi komunikacji szukają sposobów na wzmocnienie solidarności w życiu społecznym poprzez kulturę.

2. Polska 2016 - ponieważ wierzymy, że Gdańsk jako kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 jest dobrym reprezentantem Polski, zapraszamy do składania projektów dotyczących kultury polskiej i opartych na sieci współpracy miast.

3. Lokalne lokomotywy, czyli tydzień kultury - od początku Gdańsk kandyduje przy wsparciu obszaru metropolitalnego, co znajduje swój wyraz w programie. Dlatego chcemy wzbogacić wymiar metropolitalny o projekty angażujące społeczności lokalne i prezentujące dorobek kulturalny ośrodków Metropolii.

Wszystkie informacje,w tym opisy wskazanych obszarów, znajdują się na stronie internetowej www.gdansk2016.eu/konkurs

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki