Gdańsk: W sobotę odbędzie się "Piknik na zdrowie"

  Gdańsk: W sobotę odbędzie się "Piknik na zdrowie"

  Anna Mizera-Nowicka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Chciałbyś porozmawiać z lekarzem, ale nie masz czasu pójść do przychodni? Gdański Uniwersytet Medyczny ma na to radę - spotkanie z lekarzami, z którymi będzie można w swobodnej piknikowej atmosferze porozmawiać o tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę.
  Podczas sobotniego "Pikniku na zdrowie" na świeżym powietrzu będzie można zaczerpnąć porad w dziedzinach, do których na co dzień czasem brak dostępu.

  W 50 punktach czekać będą specjaliści od nefrologii, endokrynologii czy urologii. Będą badać poziom cholesterolu, sprawdzą uzębienie, nauczą pierwszej pomocy i samobadania piersi. Organizatorzy - Gdański Uniwersytet Medyczny, zadba też o to, aby żaden maluch się nie nudził.
  Dla najmłodszych przygotowano konkursy rysunkowe czy naukę bandażowania. Ciekawscy będą mogli podpatrzyć, jak się robi leki oraz które rośliny mają właściwości lecznicze. Smakosze wypróbują herbatki ziołowe i zupę z soczewicy, powszechnie spożywaną przez Chińczyków. Gośćmi specjalnymi będą członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego Lotor, którzy nauczą, jak bezpiecznie się poruszać na motorze. W programie także pokaz tai-chi i wspólne ćwiczenia jogi.

  - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - zaprasza prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. Piknik potrwa od godz. 11 do 16, na terenie Zielonego Parku, przy al. Zwycięstwa. Szczegółowy plan imprezy znajduje się na stronie internetowej www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo