Dziennik Bałtycki

Wiadomości

WINIETA
    Gdańsk w sieci autostrad

    Gdańsk w sieci autostrad

    Paweł Rydzyński

    Dziennik Bałtycki

    Aktualizacja:

    Dziennik Bałtycki

    - Zrywamy z mitem XIX-wiecznego miasta - mówi Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska. Za kilka lat Gdańsk zostanie "pocięty" siecią prawie autostrad. O ile zrealizowane zostaną zadania zapisane w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta.
    W WPI na lata 2009-2013 jest zapisane, iż Gdańsk przez pięć lat przeznaczy na inwestycje ponad 5,5 mld zł. Projekt został podzielony na kilkanaście programów, a zdecydowanie najwięcej, bo prawie 3,3 mld zł, będzie wydatkowane na program "Gdańsk Szerokiej Drogi", czyli największe inwestycje komunikacyjne.

    Prezydent Bielawski mówił o "zrywaniu z mitem", gdy podniosły się głosy mieszkańców sprzeciwiających się budowie "autostrady przez Wrzeszcz", czyli ul.
    Nowej Słowackiego. Na odcinku od ul. Potokowej do Galerii Bałtyckiej, czyli na najbardziej newralgicznym kawałku (w godzinach szczytu przejazd tego niespełna 3-kilometrowego odcinka zajmuje nawet godzinę!) Nowa Słowackiego, w obie strony dwupasmowa, przetnie Wrzeszcz na pół ekranami dźwiękoszczelnymi. Poprowadzona zostanie w dużej mierze po śladzie obecnej ul.

    Partyzantów. "Stara" Słowackiego będzie ulicą osiedlową.
    - Ilu Polaków, tyle zdań. Z pewnością wielu ludzi będzie protestować przeciwko takiej zmianie oblicza miasta, ale ten proces jest nieunikniony - mówi Ryszard Trykosko, szef Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i prezes spółki BIEG 2012, budującej stadion Baltic Arena.

    - Najgorszy jest błąd zaniechania. Gdybyśmy nic nie robili, to byśmy nadal żyli w jaskiniach. Nowe drogi zmienią oblicze Gdańska, choć oczywiście Stare Miasto zawsze pozostanie Starym Miastem.
    Jego słowa potwierdza Mieczysław Kotłowski, p.o. dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
    1 3 »

    Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo