Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Gdańsk. "Uwaga! TVN": Policyjne małżeństwo miało wyłudzić mieszkanie od 93-latki. Szokujący materiał!

OPRAC.: red.

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Złoty zegarek i… 5 kilogramów starych monet mieli odebrać 93-latce były już policjant i policjantka z Gdańska. Staruszka twierdzi, że została zmanipulowana i przepisała im także swoje mieszkanie. Sprawę bada sąd i prokuratura.

- Mieszkanie wydarli w ciągu miesiąca i odwieźli mnie do szpitala. Jak wróciłam, to byłam okradziona i przewrócone wszystko w mieszkaniu – relacjonuje na nagraniu

93-letnia pani Krystyna, która twierdzi, że wskutek działania byłego już funkcjonariusza i funkcjonariuszki policji z komisariatu na gdańskim Przymorzu, straciła także około 5 kilogramów złotych monet oraz mały złoty zegarek.

Z materiału, opublikowanego w programie „Uwaga! TVN” wynika, że policyjne małżeństwo miało nakłonić kobietę do przepisania własności wartego 300 tysięcy złotych mieszkania na siebie w zamian za opiekę. Jednak, według twierdzeń faktycznej opiekunki 93-latki, tylko na początku mogła ona liczyć na pomoc, która szybko ustała.

Czytaj także

Z słów także wypowiadającej się w programie st. asp. Kariny Kamińskiej, oficer prasowej Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, wynika, że sprawą zajmuje się prokuratura.

Natomiast w gdańskim sądzie toczyć się mają dwie sprawy związane z opisywaną sytuacją. Jedna dotycząca rozwiązania umowy dożywocia [kontraktu o przepisaniu mieszkania w zamian za opiekę – dop. red.] i druga, w której to małżeństwo stara się by zmienić zapisy umowy zastępując dożywotnią opiekę wypłatami renty.

Czytaj także

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie