Gdańsk: Tai-chi i błyszczące motory. Piknik na Zdrowie

  Gdańsk: Tai-chi i błyszczące motory. Piknik na Zdrowie

  Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Były badania, nie zawsze łatwe pytania, pyszne jedzenie i moc innych atrakcji - tak studenci i wykładowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zachęcali do zdrowszego trybu życia na sobotnim Pikniku na Zdrowie.
  Nie zabrakło atrakcji, które co roku cieszą się dużym powodzeniem. Były pokazy ratownictwa medycznego, tai-chi oraz wspólne ćwiczenie jogi. Na wygłodniałych gości czekał pożywny poczęstunek - mercumek corbasi, czyli… zupa soczewicowa.

  - Największym zainteresowaniem cieszy się badanie ciśnienia - piknik to świetna okazja nie tylko, by skontrolować pewne sprawy, ale też dowiedzieć się co moglibyśmy poprawić - tłumaczyli studenci.

  Było "młodzieżowo". Na murze powstała kolejna część graffiti promującego przeszczepy rodzinne.
  - To zwrócenie w sposób nieszablonowy uwagi na tematykę transplantologii, a w szczególności na przeszczepy rodzinne - podkreśla mgr Jolanta Świerczyńska-Krok z GUMed-u.

  To nie jedyny trudny temat poruszany na imprezie. Swoją działalność prezentowała tam także Akademia Walki z Rakiem. To organizacja wspierająca osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Oferuje m.in. pomoc psychologiczną - indywidualną i grupową, ale też konsultacje z dietetykiem, zajęcia rehabilitacji ruchowej, warsztaty rozwoju osobistego i wsparcie duchowe.
  Na pikniku nie zabrakło też atrakcji pozamedycznych. Swoje błyszczące maszyny ciekawskim prezentowali członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego "LOTOR", którzy opowiadali jak bezpiecznie poruszać się motorem po drogach.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo