Gdańsk: Protest rolników przeciwko sprzedaży polskich gruntów [ZDJĘCIA]

szymZaktualizowano 
"Żeby Polska była Polską" i "Polska ziemia dla polskich rolników" - pod takimi hasłami odbył się w poniedziałek protest rolników, którzy - jak twierdzą - chcą zwrócić uwagę na problem wyprzedaży polskich gruntów osobom, reprezentującym obcy kapitał. Manifestacja była również wyrazem solidarności z rolnikami strajkującymi w całej Polsce.

Manifestacja, w której udział wzięli m.in. członkowie Komitetu Protestujących Rolników Pomorskich przy NSZZ "Solidarności", rozpoczęła się około godziny 14. Protestujący, głośno trąbiąc, przejechali pod oknami Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Był to bowiem jeden z punktów na trasie strajkujących rolników.

Spod urzędu, manifestanci skierowali się w stronę Pomnika Poległych Stoczniowców, gdzie złożyli kwiaty. Następnie, przejechali ulicami Gdańska. Jak zapowiadają uczestnicy protestu - jeżeli władze nie zajmą się poruszanym przez nich problemem, będą manifestować do skutku.

Według informacji płynących z Komendy Miejskiej Policji, sama akcja protestacyjna odbyła się w spokojnej atmosferze. Manifestanci, którzy przejechali ulicami Gdańska, nie blokowali ruchu, który przez cały czas trwania protestu, odbywał się płynnie.

Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

polecane: FLESZ: Umacnia się rynek pracownika. Oto zawody najbardziej pożądane.

Wideo

Materiał oryginalny: Gdańsk: Protest rolników przeciwko sprzedaży polskich gruntów [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
P
Popierajacy

W pełni popieram rolników.I ty możesz poprzeć ich na facebook,wystarczy wejść i nacisnąć lubię to:

zgłoś
M
Margo

Polscy rolnicy zza Buga są bardziej polscy niż zza zachodniej granicy?

zgłoś
A
Anna Wojewódzka

ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO W SPRAWIE
ZIEMIE LASY JEZIORA ŁĄKI NIEUŻYTKI POLSKIE
Protest rolników województwa zachodniopomorskiego niektórych może lekko denerwować z powodu wolniejszego ruchu na drogach, jedynie w ten sposób są w stanie przedstawić problem naszego całego kraju rolniczego i to robią , wyrażając swe niezadowolenie oraz przybliżają problem krzywd swych społeczeństwu jakich doznając przez niekorzystne przepisy uniemożliwiające kupno wprowadzając obcy kapitał, cena ziem dla polskiego rolnika powinna być dostępna przy zakupie oraz na jego kieszeń celem prowadzenia racjonalnej gospodarki rolnej .Wojny zawsze miały podłoże o zagarniecie terenów i dziś mamy taką sytuację z tym,że bez użycia siły zbrojnej a przy przy pomocy przepisów lub pieniędzy.Tej sytuacji czas zapobiec, co do ziem polskich mówiąc stanowcze STOP!
WIEMY Z OBSERWACJI ,IŻ ZIEMIE W ICH RĘKACH SĄ ZADBANE,ZAGOSPODAROWANE,DAJĄ ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ I NIE JEDEN KRAJ CHĘTNIE NABĘDZIE TAKIE PLONY.Nasi sąsiedzi wschodni niejednokrotnie na portalach internetowych oznajmiali o naszej żywności jako dobrej i zdrowej ale bez GMO,CZYLI BYŁBY RYNEK ZBYTU DO TEGO PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY MOGĄCY DZIAŁAĆ PEŁNA PARĄ I ZATRUDNIAĆ WIELE OSÓB.
Druga ważna sprawa dotyczy byłych pracowników PAŃSTWOWYCH GOSPODARSTW ROLNYCH ORAZ KOMBINATÓW ROLNYCH, tym bardziej, że to potężne fabryki żywności niegdyś były na wysokim poziomie i jak na tamte czasy nawet będąc w innym ustroju polityczno - gospodarczym przynosiły zyski, dawały zatrudnienie a rodzinom utrzymanie na wsi. Likwidacja tych gospodarstw spowodowała bezrobocie i beznadzieję, fakt ten spowodował niewymierną krzywdę społeczną WIELU PRACOWNIKÓW DO DZIŚ CIERPI Z POWODU BEZROBOCIA I KRZYWDY SPOŁECZNEJ-ONI NIE OTRZYMALI ZADOŚĆUCZYNIENIA I NIE DANO IM MOŻLIWOŚCI UPRAWY ZIEM. Wiadomo,że to byli to profesjonaliści w uprawach,hodowli i produkcji pasz dla zwierząt, a często i dla stawów rybnych-i źródłem wszelkiej żywności dla całego kraju i na eksport . Po likwidacji PGR pola uprawne zaczęły zarastać, a część z tych pól zaczęli uprawiać obcokrajowcy bez korzyści dla mieszkańca polskiej wsi , miasta i kraju,czyli krzywda niewymierna.Znikło bydło z łąk a trzoda chlewna dziś w POLSCE KARMIONA JEST SOJĄ Z UPRAW GMO-SKUTKI UBOCZNE W ORGANIŹMIE ludzkim będą odczuwalne w PRZYSZŁOŚCI ?POWSTANIE NOWYCH I NIEZNANYCH CHORÓB?. Przyszłe pokolenia doświadczą ale nam nie podziękują jak my przodkom naszym dziękować winniśmy za czyste powietrze i dbałość o zdrowie na różne sposoby,oraz obronę ziem przez prowadzenie jedynie wojen obronnych .

Tak więc szanowni Polacy w miejsce niezrozumienia piszę co należy zrozumieć i dlaczego należy poprzeć rolników polskich i nie wpuszczać obcego kapitału... proste wyjaśnienie,że Grunt to Ojczyzna,matka karmiąca i bogacenie się narodu, stabilizacja finansowa,zdrowa żywność w polskich rękach i atut na rynkach bezkonkurencyjna całego świata. OBCY KAPITAŁ DAJE WE ZNAKI POLSKIEMU PRACOWNIKOWI WE WŁOSKIM FIACIE. KAPITAŁ OBCY W ROLNICTWIE POLSCE NIE PRZYNOSI ZYSKÓW A ODBIERA.
POLSKA TO POLA OD TEGO SIĘ WYWODZI NAZWA NASZEJ OJCZYZNY A W NIEJ NASZA SIŁA,MOC I POWODZENIE WYJŚCIA Z BEZROBOCIA, BIEDY I OPUSZCZANIA OJCZYZNY.
NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ, BROŃMY NASZYCH ZIEM I NASZEJ OJCZYZNY TO CO ODCZUWAMY DZIŚ NIE ZIEMIA ZAWINIŁA A LUDZIE którzy od stanu wojennego zasiadają w rządzie Polskim NIE UWZGLĘDNIAJĄ NASZEGO PRAWA DO GODNEGO ŻYCIA I POSZANOWANIA.JESTEŚMY ZMUSZENI TAKIM TRAKTOWANIEM NASZE POLSKIE SPRAWY WZIĄĆ W NASZE POLSKIE RĘCE.ZNISZCZONO NASZ PRZEMYSŁ,ODBIERANIE ROLNICTWA,DEGRADUJĄ NARODU PRZEZ BRAK MOŻLIWOŚCI ROZWOJU .NARÓD TRACI ZIEMIE,MIESZKANIA,ŚRODKI DO ŻYCIA I MAMY SIĘ GODZIĆ NA ZMIANĘ CO DO ZMIAN WŁASNOŚCI NA OBCYCH JAKO NARÓD ?ZIEMIA JEST NAJWIĘKSZYM WSPÓLNYM DOBREM NARODU, W JEJ OBRONIE CZAS WSZYSTKIM POLAKOM STAWIĆ CZOŁA I NIE DOPUŚCIĆ BY JAKO NARÓD SKAZANO NAS NA KOCZOWNICZY TRYB ŻYCIA .

Anna Wojewódzka.

zgłoś
r
rolnik

Za dwa lata kończy mi się dzierżawa gospodarstwa, jak kupowałem troche ziemi to ANR 4lata temy chciał 230% zabezpieczenia takie to są warunki preferencyjne,zapłaciłem gotówką żeby nie stracić wadium i na więcej nie miałem pieniędzy ,dzisiaj Anr chce zabezpieczenia 14% ale ziemia kosztuje dwa razy tyle.Nie stać mie.Więc jeden rolnik mniej.Moi niemieccy sąsiedzi przed zbiorem pryskają zboże randapem by nie suszyc ziarna, życze smacznego i krzywych dzieci dla tych którym polski rolnik przeszkadza.

zgłoś
P
Paweł z miasta

Popieram akcję, tym bardziej, że dotyczy ona - chcemy czy nie chcemy - nas wszystkich. A wystarczy pokojarzyć kilka faktów, żeby uzbierało się wszystko w jedną logiczną całość.
Najpierw była ACTA, którą rząd próbował wpuścić tylnymi drzwiami m.in. po to, aby móc zamknąć zbyt kłapiące gęby w Internecie. Dzięki zwykłym ludziom to się naszemu rządowi nie udało (i tak weszło boczną furtką pod inną nazwą).

Kolejna walka o GMO, która wchodzi także tylnymi drzwiami.

W brukowcach na marginesie pisze się także o zakazie sprzedaży ziół, co wpłynie na korzyść oczywiście koncernów farmaceutycznych.

Rolnikom nie płaci się za dostarczane zbiory, albo zapłata jest tak niska, że się bardziej opłaci całość wyrzucić, by zgniła.

Zawiera się pozorne transakcje sprzedaży rolniczych ziem polskich, gdzie Polacy są tylko słupami. Rzeczywiści użytkownicy to cudzoziemcy, którzy tylko czekają na wspaniały rok 2016.

Polska ziemia jest najtańszą ziemią w Europie. Jest także jedną z najmniej zanieczyszczonych chemią ziem w Europie. Po uwolnieniu rynku ziem rolniczych w Polsce ten obraz się zmieni.

Po 2016 otrzymujemy obraz Polski: Ziemia wyprzedana zachodnim koncernom za psie pieniądze pod hodowlę GMO (nawozy + badania genetyczne dopuszczone przez rząd). Polski rolnik nie ma prawa bytu, bo wszystko będzie sprowadzane z zagranicy. Na nasze wyroby, które jeszcze chyba jako jedyne w Europie są "jadalne" i mają najmniej syfu - po prostu nie będzie miejsca. Rumianek i szałwię będzie można kupić tylko syntetyczny lub chiński.

Są oczywiście tego plusy: W sklepach będzie (TYLKO) piękna różowa POLSKA wędlina w cenie 6.99zł/kg pyszna i smaczna, wyprodukowana przez zachodni koncern na polskiej ziemi. Będą piękne okrągłe ziemniaczki o średnicy 6.5 cm. Wszystko będzie NATURALNE i POLSKIE. Rząd nie dopuści do tego, aby przeciętny Polak dowiedział się prawdy. A będzie miał wtedy ku temu wszelką siłę i władzę, w postaci wolnych i nieograniczonych niczym mediów.

To się na prawdę dzieje..

zgłoś
w
wea

europejczyk kup se i dolej oleju do głowy.

zgłoś
R
Rolnik polski

Dlaczego Ulrich von Krockow kupił tyle hektarów ziemi polskiej za przysłowiową czapkę śliwek.
Kto zadecydował w Agencji aby sprzedać majatek ziemski w Sławutowie wraz z pałacem.
Parodia prawa.

zgłoś
G
Gdańszczanin

Nie tylko sprzedaż ziemi obcokrajowcom budzi tyle kontrowersji. Więcej niesmaku i kontrowersji i zdziwienia wywołuje zwrot ziemi byłym volkseutschom i smalcownikom działającym w latach 30-tych i 40-tych w Wolonym Mieście Gdansku. A wszystko dzieje się w majestacie prawa. Przykładem wołającym o pomstę do nieba jest zwrot przes Sąd w Gdańsku gospodarstwa rolnego w Łostowicach dla wnuka słynnego smalcownika.
Takie mamy czasy, sądy,sędziów i urzędników, którzy przejeli dziś role smalcowników.

zgłoś
M
Młody Rolnik z Tucznej

Kochani rodacy Rolnicy! To już nie tylko wasz strajk, ale rolników z całej Polski bądźmy solidarni. Nie chodzi tu o sprzedaż tylko ziemi obcokrajowcom. Zostaliśmy sprzedani wszyscy w Polsce konsumenci i my producenci rolnicy. Piszę ze wschodu gmina Tuczna u nas rodzi się pszenicy 2 tony/ha a u was 10 ton/ha a musimy zaorać tyle samo ziemi żeby posiać. Wyjedziemy na drogi razem z wami piszcie do wójta Gminy Tuczna .Posiadamy gorsze ciągniki od waszych, ale cel jest wzniosły ”PRZEBUDŹ SIĘ POLSKA WIEŚ”. Jedynym błędem z waszej strony, że kupiliście zachodnie traktory nabijając kieszenie tym samy koncernom co chcą kupić waszą ziemię i zapewne kupią! Bo Kalemba to mizerny minister patrząc po mi nice twarzy to jest zakłamany człowiek .Na traktory Rolnicy z całej Polski niech duch Andrzeja Leppera dokończy swojego dzieła którego mu się nie udało za życia!
Młody Rolnik z Tucznej

zgłoś
E
Europejczyk

Nikt was nie zmusza do sprzedarzy.Sprzedajcie mi ,ale tanio.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3