Od zmierzchu 30 kwietnia monument będzie iluminowany. Gdańsk odpowiedział w ten sposób na apel prezydenta Bronisława Komorowskiego i dołączył do trzydniowej akcji "Majówka z Polską" - by udekorować w narodowe barwy szczególnie istotne dla mieszkańców miejsca.
- Barwy narodowe powinny być źródłem dumy i budowania wspólnoty państwowej. Szacunek im okazywany jest wyrazem poczucia dumy z państwa, z jego historii i osiągnięć. Pragnąłbym, aby biel i czerwień naszej flagi, obecne w chwilach narodowego smutku, jeszcze częściej towarzyszyły nam w momentach radosnych uniesień, jak prawdziwy "festiwal polskości", który będziemy przeżywać na początku maja - napisał w liście do samorządowców, inicjującym "Majówkę z Polską" prezydent Bronisław Komorowski.
Pomnik będzie oświetlony każdej nocy do świtu 4 maja. Z kolei w stolicy będzie m.in. iluminowana fasada Pałacu Prezydenckiego i Pałac Kultury i Nauki.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Były dowódca sił NATO w Europie: Kumple Putina mogą zwrócić się przeciwko niemu
- Ustawa o komisji ds. rosyjskich wpływów na polską politykę - co dokładnie reguluje?
- Komisja ds. rosyjskich wpływów pod ostrzałem opozycji. Mamy odpowiedź na zarzuty
- Powinna powstać komisja badania wpływów rosyjskich na UE. Mówił o tym premier