Gdańsk. Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził pod...

  Gdańsk. Policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził pod wpływem narkotyków. Pasażer schował dużą ilość narkotyków w skarpecie [wideo]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Policjanci z Gdańska zatrzymali poszukiwanego 45-letniego mężczyznę, który prowadził samochód najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że gdańszczanin ma przy sobie 73 dilerskich porcji amfetaminy, kilkadziesiąt tabletek ekstazy oraz LSD. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również pasażer auta, który w bieliźnie schował kilkanaście porcji kokainy.
  Kierowca pod wpływem narkotyków, pasażer z kokainą w bieliźnie
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©materiały policji

  Kilkanaście minut po północy policjanci przejeżdżając ulicą Nową Myśliwską, zwrócili uwagę na mężczyzn jadących peugeotem. Policjanci chcieli m.in. sprawdzić legalność posiadania pojazdu, dlatego zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 45-letni mężczyzna był bardzo zdenerwowany policyjną interwencją.

  Zobacz galerię

  Po sprawdzeniu jego tożsamości okazało się, że kierowca peugeota jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności.


  Ponadto w trakcie sprawdzania kierowcy oraz pasażera mundurowi znaleźli przy nich środki odurzające. Podczas kontroli 45-latka policjanci znaleźli zawinięte w skarpetę i schowane w nogawce foliowe woreczki z zawartością białego proszku, kilka porcji suszu roślinnego, ponad 50 tabletek oraz kolorowe znaczki.
  Podczas sprawdzania 42- letniego pasażera pojazdu policjanci znaleźli w bieliźnie kolejne kilkanaście porcji narkotyków.

  Po rozmowie z kierowcą okazało się, że 45-latek zażywał tego dnia narkotyki. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających, została od niego pobrana krew do badań, aby sprawdzić jego trzeźwość.

  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Znalezione i zabezpieczone przez policjantów środki odurzające zostały przekazane do badania biegłemu, który określił, że jest to ponad 70 porcji amfetaminy, kilkanaście porcji kokainy, LSD, marihuany oraz ponad 50 tabletek ekstazy.

  W miniony weekend mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora, który po przesłuchaniu postawił 45-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i zawnioskował do sądu o jego aresztowanie.

  Sąd zdecydował, że 45-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto w najbliższym czasie śledczy najprawdopodobniej przedstawią mężczyźnie zarzut jazdy pod wpływem narkotyków.

  Zarzuty posiadania kokainy usłyszał także 42-letni pasażer samochodu, któremu może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Wyniki wyborów samorządowych 2018 [NASZA WYSZUKIWARKA]

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!