reklama

Gdańsk: Olimpiada wiedzy o Gdańsku w sobotę. Zapisy zakończone

Dariusz Szreter
Klamka zapadła - kto nie zdążył się zarejestrować do udziału w Olimpiadzie wiedzy o Gdańsku - edycji obywatelskiej 2009, musi poczekać do przyszłego roku. Natomiast ci, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie i stanąć w olimpijskie szranki już teraz - przejdą pierwszą próbę w najbliższą sobotę, 3 października.

Tego dnia o godzinie 9.30 w sali obrad Rady Miasta Gdańska w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku odbędą się pisemne eliminacje olimpijskie. Ich uczestnicy (jeszcze raz przypominamy - wyłącznie osoby wcześniej zarejestrowane) będą mieli za zadanie rozwiązać test wyboru składający się z 50 pytań. Będą na to mieli 60 minut.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem i przyborów do pisania.
Wyniki eliminacji ogłoszone zostaną najpóźniej we wtorek, 6 października. Lista punktacji uczestników eliminacji (anonimowa - przyporządkowana do indywidualnego numeru uczestnika) opublikowana zostanie na stronie internetowej www.olimpiada.gda.pl

Osoby, które uzyskają 12 najlepszych wyników, zmierzą się ze sobą w potyczce finałowej w kolejną sobotę, kiedy to wyłoniony zostanie zwycięzca.

Edycja obywatelska jest zwiastunem powrotu olimpiady do szkół. Począwszy od listopada w zmaganiach z wiedzy o Gdańsku brać będą mogli udział uczniowie ostatnich klas gdańskich szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Finał zaplanowany jest podczas Święta Miasta w maju 2010 r.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie