Gdańsk: Od soboty ulica Piwna będzie deptakiem

  Gdańsk: Od soboty ulica Piwna będzie deptakiem

  Anna Bielińska, Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od 2008 roku w sezonie letnim ulica Piwna zamienia się w deptak

  Od 2008 roku w sezonie letnim ulica Piwna zamienia się w deptak ©Grzegorz Mehring

  Restauratorzy już zacierają ręce - 30 kwietnia ul. Piwna zostaje, jak co roku, wyłączona z ruchu kołowego. Jej część zostanie zamknięta. Sezonowy deptak na Głównym Mieście nieoficjalnie rozpoczyna w Gdańsku lato.
  Od 2008 roku w sezonie letnim ulica Piwna zamienia się w deptak

  Od 2008 roku w sezonie letnim ulica Piwna zamienia się w deptak ©Grzegorz Mehring

  Rozwiązanie, które będzie obowiązywać od najbliższej soboty, po raz pierwszy wprowadzono w życie w 2008 roku.

  - Zachowamy ten sam schemat, co wcześniej. Najpierw wyłączymy z ruchu Piwną, a w drugim etapie sezonowych zmian, prawdopodobnie w połowie czerwca, niedostępne dla samochodów będą Tkacka, Kołodziejska, Garbary, a także fragment ulicy Ogarnej - wyjaśnia Wiesław Lewandowski, zastępca kierownika Działu Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

  Za złamanie zakazu wjazdu na którąkolwiek z tych ulic grozi mandat.

  Gdańsk miastem tylko dla rowerzystów?

  - Każdy niesubordynowany kierowca dostanie 5 punktów karnych. Oprócz tego strażnik miejski wypisze mandat w wysokości od 20 do 500 zł - ostrzega Miłosz Jurgielewicz, rzecznik Straży Miejskiej w Gdańsku.

  Pozamykane ulice cieszą turystów, którzy mają gdzie spacerować, ale dla mieszkańców Głównego Miasta są prawdziwą zmorą. - Rozumiem, że jest sezon, ale mieszkam przy ul. Piwnej i co roku latem muszę parkować z dala od domu - mówi pani Jolanta z Gdańska. - Może urzędnicy powinni w końcu zrobić deptak gdzie indziej?

  Mieszkańcy się denerwują, ale przedstawiciele magistratu nie ukrywają, że w przyszłości ulic zamkniętych dla ruchu może być w centrum Gdańska jeszcze więcej.

  - Chcemy stworzyć strefę dla pieszych i dać restauratorom miejsce na wystawienie swoich ogródków. To nakręca ruch turystyczny. Jeżeli gości w Gdańsku przybędzie, niewykluczone, że przybędzie również kolejnych ulic bez samochodów - przyznaje Michał Piotrowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
  Sezonowe zmiany organizacji ruchu w centrum przestaną obowiązywać 15 września. Na Piwną znów będą mogły wjechać samochody.

  Gdańsk: Rowerzystom wolno będzie jeździć pod prąd

  Od połowy czerwca z ruchu wyłączone będą natomiast ul. Kołodziejska, Tkacka, Garbary oraz ul. Ogarna na odcinku od ul. Garbary do ul. Pocztowej.

  Tak jak w ubiegłym roku, ulica Ogarna od strony ul. Bogusławskiego, na odcinku od ul. Za Murami, stanie się ulicą bez przejazdu, a dojazd do pozostałego jej odcinka odbywać się będzie ulicami Za Murami i Zbytki.

  Więcej na temat zmian w rejonie ul. Piwnej

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piwna

  Mimi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 65

  Niech sobie Budyn zrobi deptak pod swoimi oknami !!!!! Dla niego zawsze wazniejsi sa turysci , niz mieszkancy > Kiedy w koncu zmadrzejecie i pogonicie go za stanowiska prezydenta ? Juz sie dosyc "...rozwiń całość

  Niech sobie Budyn zrobi deptak pod swoimi oknami !!!!! Dla niego zawsze wazniejsi sa turysci , niz mieszkancy > Kiedy w koncu zmadrzejecie i pogonicie go za stanowiska prezydenta ? Juz sie dosyc " dorobil " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLICJANCI Z BUTA BĘDĄ DAWALI ?!

  MAREK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 46 / 55

  CZY HELIKOPTERY KOMISARIAT NA PIWNEJ DOSTAŁ ?! ... JUŻ WIDZĘ TEŻ ADWOKATÓW Z CHLEBNICKIEJ JAK PIESZO ZAPYCHAJĄ !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Leniuszek.

  Viki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 42 / 53

  Nazeka Pani na odleglosc do parkingu.Napewno krotki spacerek wyjdzie Pani na zdrowie.Ale starowka bez aut jest piekniejsza.Pozdrawiam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo