MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Od dzisiaj można zapisywać dzieci do przedszkola

Agata Cymanowska
Gdańsk rozpoczyna w piątek o godz. 9 nabór do przedszkoli. Uruchomiona zostanie strona www.gdansk.formico.pl, na której rodzice znajdą informator (dane teleadresowe przedszkoli znajdujących się na terenie Gdańska, ich ofertę edukacyjną, opis, historię), informację o terminach rekrutacji oraz kartę zgłoszenia do wypełnienia.

- Elektroniczna rekrutacja obejmuje wprowadzenie danych dziecka do systemu i złożenie karty zapisu w przedszkolu - tłumaczy Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.- W karcie rodzic deklaruje wybór maksymalnie trzech placówek, do których stara się o przyjęcie dziecka. Zaznacza też kryteria, które spełnia jego dziecko.

Główne kryteria to wiek dziecka - pierwszeństwo mają pięcio- i sześciolatki (zgłaszać można dzieci, które do 31 grudnia ukończą 3 lata), ewentualna niepełnosprawność rodziców, to, czy dziecko jest w rodzinie zastępczej lub wielodzietnej. Dodatkowo pod uwagę brane jest to, czy rodzice pracują, czy rodzeństwo chodzi do przedszkola pierwszego wyboru, deklaracja o korzystaniu z pełnej oferty przedszkola (łącznie z posiłkami). O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń.

- Podania składać można na dwa sposoby - wyjaśnia Wołodźko. - Wypełnioną kartę zapisu drukuje się i podpisuje, a następnie najpóźniej do 18 marca, do godz. 15, zanosi do przedszkola pierwszego wyboru, czyli tego, które znajduje się na pierwszym miejscu na liście placówek, do których dziecko stara się o przyjęcie, gdzie rodzic otrzymuje potwierdzenie złożenia karty.

Jeśli rodzic nie ma możliwości skorzystania z komputera i internetu, pozostaje mu ręczne wypełnienie papierowej karty zapisu, otrzyma ją w każdym przedszkolu. Wypełnioną i podpisaną kartę zanosi do placówki pierwszego wyboru, gdzie kartę do systemu wprowadzi dyrektor przedszkola. Następnie system przydzieli dzieci do konkretnego przedszkola na podstawie kryteriów naboru.

Internetowa rejestracja trwa do piątku 18 marca, do godz. 15. Wyniki zostaną ogłoszone 29 marca o godz. 13 w przedszkolach.

A od 1 kwietnia, od godz. 9, do 12 kwietnia, do godz. 17 rodzic musi udać się do placówki, do której przydzielono dziecko i podpisać umowę. Dzieci już uczęszczające do przedszkoli będą przyjmowane automatycznie, na podstawie składanych u dyrektora deklaracji.

Rekrutacja rozpoczęła się już w Gdyni i potrwa tu do 4 kwietnia. Nabór do sopockich przedszkoli odbywać się będzie od 28 marca do 16 maja.

W obu miastach rekrutacja prowadzona jest bezpośrednio w placówkach - rodzice muszą wypełnić kartę zgłoszeniową.

W Gdyni listy wstępnie przyjętych wywieszone zostaną 21 kwietnia, o godz. 15. Do 29 kwietnia będzie czas na złożenie odwołania (w przedszkolu). 9 maja, o godz. 15, dyrektorzy przedszkoli udostępnią ostateczne listy przyjętych. Kartę zgłoszenia można pobrać także ze strony gdyńskiego UM (www.gdynia.pl).

W Sopocie listy przyjętych zostaną wywieszone 25 maja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki