Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Obwodnica południowa oprotestowana

Paweł Rydzyński
Jedno z konsorcjów, które startowało w przetargu na budowę południowej obwodnicy Gdańska i przegrało, złożyło protest. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad protest odrzuciła i ma nadzieję, że umowę ze zwycięzcą przetargu uda się podpisać w ciągu kilku tygodni

Oferty w przetargu złożyło pięć konsorcjów - wszystkie zaoferowały ceny zbliżone, znacznie niższe od kosztorysu, który założyła GDDKiA (zakładał on, że na obwodnicę będzie trzeba wydać ok. 2 mld zł). Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Bilfinger Berger Polska i Wakoz (1,126 mln zł brutto), na drugim miejscu znalazła się propozycja konsorcjum z Budimexem-Dromexem jako liderem (1,170), a na trzecim - konsorcjum z liderem Eurovia Polska SA (1,297). Eurovia oprotestowała obie korzystniejsze cenowo oferty.

GDDKiA protest odrzuciła. Do 20 września Eurovia ma czas od złożenie zaskarżenia tej decyzji w Krajowej Izbie Odwoławczej. KIO ma ustawowo 14 dni na rozpatrzenie wniosku.

- Liczymy, że umowę podpiszemy w najbliższym czasie i budowa rozpocznie się jeszcze w październiku - mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica południowa ma mieć 19,4 km długości. Będzie się rozpoczynać w okolicach Straszyna, na tzw. Węźle Południowym, gdzie łączyć się będzie z istniejącą obwodnicą Trójmiasta, a kończyć w Koszwałach skrzyżowaniem z "siódemką".

Czas na budowę to 24 miesiące. Dodając jednak do tego zimowe przestoje, budowa zakończy się prawdopodobnie tuż przed Euro 2012.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki