Gdańsk: Nagrodzono najlepsze organizacje pozarządowe

  Gdańsk: Nagrodzono najlepsze organizacje pozarządowe

  AMN

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Znamy już najlepszą gdańską organizację pozarządową w 2011 roku. Dziś podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku wręczono bowiem Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego. Laureatem zostało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym.
  - Wasza działalność nie jest usłana różami. Jest tysiąc powodów, dla których moglibyście zrezygnować. Mimo to działacie razem dla innych. Jesteście solą gdańskiej ziemi - mówił prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz do przedstawicieli sześciu nominowanych organizacji.

  Słowa uznania przekazała również Sławina Kosmólska, córka Lecha Bądkowskiego, współtwórcy "Solidarności", działacza społecznego i kaszubskiego, który przyczynił się do rozwoju samorządności lokalnej w Gdańsku.
  - Cieszę się, że mój ojciec jest patronem ludzi aktywnych, którzy potrafią sprawy osobiste pozostawić na boku, by pomagać innym. Ojciec też był takim człowiekiem. Był społecznikiem, jak wy - mówiła Kosmólska.

  W tym roku zdaniem jury na główną Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego za 2011 rok i czek na 20 tys. złotych zasłużyło Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym z siedzibą w Gdańsku za "determinację i fachowość w tworzeniu całościowego systemu wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin oraz popularyzację wiedzy na temat autyzmu i jego najefektywniejszych terapii oraz pionierskie działania na rzecz wzmacniania roli organizacji pozarządowych w społeczeństwie".

  Wyróżnienia otrzymało natomiast Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku ("za nieustanne szerzenie idei wolontariatu rozumianego jako aktywność obywatelska w różnych sferach życia, integrowanie środowiska wolontariuszy oraz wspieranie organizacji pozarządowych w działaniach z ich udziałem") oraz Fundacja Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka ("za prowadzenie działalności diagnostyczno-terapeutycznej dzieci z autyzmem umożliwiającej kształcenie kadry do prowadzenia wczesnej diagnozy zaburzeń autystycznych oraz uwrażliwianie społeczeństwa na problemy dzieci z autyzmem").

  Tytuł Gdańskiego Darczyńcy Roku otrzymała natomiast Barbara Piasecka Johnson, za pomoc dzieciom z autyzmem poprzez finansowanie ich terapii i budowę dla nich specjalistycznych placówek.

  Laureaci twierdzili jednak, że największe nagrody za swoją pracę otrzymują w swoich organizacjach. - Największe satysfakcję odczuwamy codziennie, gdy widzimy postępy naszych dzieci - mówiła dr Anna Budzińska, dyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo