Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Nagrodzono lekarzy za służbę na rzecz pacjentów [ZDJĘCIA]

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
Dr hab. med. Tomasz Mazurek – znany nie tylko na Wybrzeżu ortopeda dziecięcy, a od niedawna kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed, mieszczącej się w gdańskim szpitalu Copernicus został laureatem głównej nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za służbę na rzecz pacjentów. Nagroda jest finansowa i wynosi 15 tys. zł.

Kolejne trzy wyróżnienia (po 5 tys. zł) otrzymali – Barbara Zajet – pielęgniarka z 7 Szpitala Marynarki Wojennej, Magdalena Markiewicz – również pielęgniarka, na codzień związana z Fundacją Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz dr Grażyna Kulik-Urbańska – lekarz laryngolog i foniatra z Centrum Słuchu i Mowy. Honorowym wyróżnieniem za sprawne zarządzanie placówką służby zdrowia uhonorowana została Marzena Fryc-Olszewska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w szpitalu Copernicus. Główną ideą „Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej służby zdrowia” jest promowanie osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.

Nagroda jest okazją do wyróżnienia najbardziej oddanych pracowników służby zdrowia i wyrażenia uznania władz Gdańska przedstawicielom zawodów medycznych oraz skutecznym realizatorom programów profilaktycznych. Kapituła VI już edycji Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska oceniła w sumie 14 wniosków.

Kandydaturę prof. Tomasza Mazurka rekomendował szpital Copernicus. Profesor jest m.in. twórcą protezy ścięgna zginacza palca ręki i organizatorem dyżuru replantacyjnego, dzięki któremu pacjenci z Pomorza poddawani są takim operacjom na miejscu. Barbara Zajet pracuje w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Ginekologii od 37 lat.

Jej spokój i opanowanie korzystnie wpływa na pacjentów po – często bardzo rozległych zabiegach operacyjnych. Udziela się w działaniach na rzecz pacjentów po mastektomii oraz pacjentów stomijnych. Magdalena Markiewicz – od początku swej pracy zawodowej nastawiona była na pracę z dzieckiem wymagającym szczególnej, bardzo specjalistycznej opieki. Aby jak najlepiej służyć małym pacjentom, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i konferencjach dla pielęgniarek, zawsze zgłasza swoją gotowość do udziału w kolejnych szkoleniach i konferencjach z zakresu opieki paliatywnej.

Praca w domowym hospicjum dla dzieci wymaga szczególnych predyspozycji, które z pewnością pani Magdalena posiada. Natomiast dr Grażyna Kulik-Urbańska od podstaw zorganizowała jedyną w województwie pomorskim Poradnię Foniatryczną dla dorosłych i dzieci. W tym czasie nawiązała także współpracę z Wydziałem Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Katedrą Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej, oraz kontynuowała opiekę merytoryczną nad Oddziałem Pomorskim Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych.

[email protected]

ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki