18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gdańsk: Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości 2013 FOTO

Kazimierz NetkaZaktualizowano 
Unikatowe, jedne z największych w Polsce targi pracy, odbyły się w środę, 17 kwietnia w Gdańsku. Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości organizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku i Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku wraz z partnerami.

- Przedsięwzięcie ma na celu pomoc osobom bezrobotnym, poszukującym pracy i wszystkim zainteresowanym w znalezieniu zatrudnienia oraz stworzenie możliwości rozwoju ścieżek kariery zawodowej na regionalnym, krajowym a także europejskim rynku pracy - wyjaśnia Michał Bruski, wicedyrektor ds. rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Z drugiej strony Targi będą okazją dla zaproszonych pracodawców, by dotrzeć z ofertami pracy do osób spełniających ich oczekiwania. Do uczestnictwa w targach zostali zaproszeni nie tylko pracodawcy z województwa pomorskiego, ale również z zagranicy - doradcy EURES z 11 krajów europejskich.

- W Targach weźmie udział około 200 wystawców - mówi Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, inicjator utworzenia metropolitalnego rynku pracy i organizowania tych targów. - Pracodawcy przedstawią około 3000 ofert zatrudnienia - nie tylko w Gdańsku, Trójmieście, ale też w całym województwie, a nawet za granicą. Współorganizatorem międzynarodowych Metropolitalnych Targów jest Wojewódzki Urząd Pracy. Z ofertami zatrudnienia przyjadą też reprezentanci EURES - Europejskich Służb Zatrudnienia z krajów Unii Europejskiej. Będą również reprezentanci pomorskich organizacji pozarządowych, szkół, uczelni - razem około 30 wystawców reprezentować będzie edukację. Przedstawią się instytucje z otoczenia biznesu, na przykład Państwowa Inspekcja Pracy, ZUS, InvestGda, działający na rzecz biznesu, wsparcia przedsiębiorców. Będą Powiatowe Urzędy Pracy nie tylko np. z Gdańska, Gdyni czy innych powiatów należących do GOM, ale też z całego województwa pomorskiego, na przykład z Chojnic Słupska. Z tych odległych rejonów poszukujący pracy będą mieli zapewniony darmowy dojazd do Gdańska na Metropolitalne Targi.

Międzynarodowe Metropolitalne Targi Pracy organizowane są po raz drugi. Nigdzie w Polsce nie ma tak wielkiego wydarzenia tego typu, poświęconego ułatwianiu w nawiązywaniu kontaktów między pracodawcami a poszukującymi zatrudnienia. Ich przygotowanie było konsekwencją powołania Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego - mówi pomysłodawca, inicjator, dyrektor Roland Budnik. - Na tym nie koniec. Działania integrujące w obrębie GOM-u w tym zakresie będą kontynuowane, w celu utworzenia bardziej jednolitego rynku pracy w Pomorskiem. Już teraz ta integracja jest daleko posunięta, co przejawia się między innymi w tym, że bezrobotni, jeżeli poszukują zatrudnienia i to udowodnią, mogą bezpłatnie podróżować po całym obszarze GOM.

Organizatorzy Metropolitalnych Targów przygotowali też konferencję "Marketing usług urzędów pracy", która odbędzie się 17 kwietnia w AmberExpo w godzinach od 11.00 do 14.00. Na spotkaniu tym zostanie przedstawiona problematyka dotycząca konkurencyjności Publicznych Służb Zatrudnienia na rynku pracy. Celem konferencji będzie też próba znalezienia odpowiedzi na pytanie czy marketing w praktyce urzędów będzie przekładał się na poprawę wizerunku oraz czy ułatwi im realizację celów. Zostaną poruszone m.in. zagadnienia dotyczące: promocji usług rynku pracy; nawiązywania i utrzymywania kontaktów z pracodawcami; wizerunku urzędu pracy; wykorzystywania mediów i nowych technologii w promocji urzędów pracy.

Międzynarodowe Pomorskie Metropolitalne Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji odbędą się 17 kwietnia, w godz. 10 - 14 w MTG AmberEXPO, ul. Żaglowa 11 w Gdańsku (koło PGE Arena). Więcej wiadomości można znaleźć na stronie www.pup.gda.pl .

Następnego dnia, czyli 18 kwietnia w Hotelu Scandic w Gdańsku organizowany jest Europejski Dzień Pracy
(EDP) Przygotował go Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. EDP odbędzie się w godzinach 10.00-15.00 do Hotelu Scandic Gdańsku, ul. Podwale Grodzkie 9. Doradcy EURES z 11 krajów europejskich będą promować wśród mieszkańców Pomorza swoje rynki pracy oraz udzielać informacji na temat życia i pracy za granicą, m.in. na temat ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych czy prawa pracy. Szczegóły wydarzenia oraz program dostępne są na stronie www.wup.gdansk.pl/edp.

Zarejestruj się i czytaj wybrane artykuły Dziennika Bałtyckiego www.dziennikbaltycki.pl/piano

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Propraca

Bezrobotni nie lubią, gdy się ich oszukuje. Skoro ma się być mobilnym, to pracodawca powinien za mobilność płacić, bo jak nie to nie dość że daje najniższą pensję, to jeszcze funduje pracownikowi dojazd i powrót trwający 3 godziny, czyli prawie 50% jego czasu pracy. Poza tym królują umowy śmieciowe, które są tylko i wyłącznie skierowane przeciwko pracownikowi.

Dodaj ogłoszenie