Polecamy
  Co robić w weekend?

  Propozycje imprez weekendowych w Trójmieście i na Pomorzu

  Rozwiń
  Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2018 – zgłoś kandydatów do...

  Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2018 – zgłoś kandydatów do prestiżowej nagrody Prezydenta Pawła Adamowicza!

  Weronika Mathia

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2018 – zgłoś kandydatów do prestiżowej nagrody Prezydenta Pawła Adamowicza!
  Ruszyła trzecia edycja akcji Prezydenta Pawła Adamowicza – Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych. Laureatów wybierze kapituła oraz mieszkańcy naszego miasta. Na nominacje czekamy do 15 grudnia. Konkurs jest podzielony na siedem kategorii: Przedsiębiorczość Seniorów, Przedsiębiorczość Imigrantów, Przedsiębiorczość Młodzieżowa, Przedsiębiorczość Społeczna, Przedsiębiorczość w Edukacji, Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie oraz Przedsiębiorczość Wspierająca Markę Gdańska.
  Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych 2018 – zgłoś kandydatów do prestiżowej nagrody Prezydenta Pawła Adamowicza!

  KLIKNIJ i zgłoś kandydata  - Ideą organizowanego już po raz trzeci plebiscytu i gali Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych jest uhonorowanie aktywnych gdańszczanek i gdańszczan którzy realizując w różny sposób ideę przedsiębiorczości przyczyniają się do rozwoju społecznego i gospodarczego miasta. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, które były wielkim sukcesem chcemy promować osoby w różnym wieku i wywodzące się z różnych środowisk. Stąd też szerokie spektrum kategorii plebiscytowych - tłumaczy Prezydent Paweł Adamowicz.

  Kliknij i zobacz zdjęcia z zeszłorocznej edycji gali Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych


  Siedem kategorii


  Kandydatów do nagrody można zgłaszać aż w siedmiu kategoriach: Przedsiębiorczość Seniorów, Przedsiębiorczość Imigrantów, Przedsiębiorczość Młodzieżowa, Przedsiębiorczość Społeczna, Przedsiębiorczość w Edukacji, Przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie oraz Przedsiębiorczość Wspierająca Markę Gdańska.

  Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 listopada do 15 grudnia. O tym, kto otrzyma nagrody zdecyduje powołana przez prezydenta kapituła oraz mieszkańcy Gdańska. Głosowanie będzie trwać od 4 do 29 stycznia.

  Na początku lutego odbędzie się uroczysta gala, podczas której laureaci odbiorą dyplomy i nagrody. – Kapituła zwróci uwagę nie tylko na sukcesy biznesowe przedsiębiorców, ale także na sposób w jaki wspierają oni lokalne społeczności i miasto. Stąd też kategoria przedsiębiorcy odpowiedzialnego społecznie i przedsiębiorcy wspierającego markę Gdańska. Podobnie jak poprzednio chcemy aby plebiscyt miał charakter otwarty i aby głos zabrali mieszkańcy – dodaje Prezydent.

  Mamy „to” we krwi


  Partnerem akcji od samego początku jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, który od siedmiu lat wspiera i promuje przedsiębiorczość wśród osób w różnym wieku. Oferuje coworking, biura dla firm, miejsce na kameralne spotkania i duże konferencje a także kreatywne warsztaty, szkolenia biznesowe, doradztwo czy coaching. Realizuje projekty wspierają startupy i innowacyjne rozwiązania.

  STARTER także aktywnie wspiera edukację przedsiębiorczą prowadząc szereg projektów skierowanych do nauczycieli i młodzieży.

  - Gdańszczanie mają przedsiębiorczość we krwi, a od lat rozwijają ją pod naszymi skrzydłami. Po raz kolejny zachęcamy mieszkańców naszego miasta do nominowania aktywnych, przedsiębiorczych osób ze swojego otoczenia oraz zgłaszania własnych kandydatur. Dwie poprzednie edycje okazały się dużym sukcesem i pokazały jak wiele jest w Gdańsku osób, które potrafią zarazić innych swoją pasją i zrobić dużo dobrego dla innych – mówi Tomasz Szymczak, Prezes Zarządu Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

  Przedsiębiorczy… czyli jaki?


  - Przedsiębiorczość nie przejawia się tylko prowadzeniem własnej działalności gospodarczej . To postawa proaktywości, podejmowania działań, angażowania w nie innych ludzi i nie poddawania się podczas nieuniknionych przecież niepowodzeń. Gdańsk jest miastem otwartym na różnorodność a Plebiscyt „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” doskonale to obrazuje wyróżniając osoby w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami, których łączy dążenie do robienia czegoś więcej – mówi Anna Knoff, Specjalistka ds. Edukacji Przedsiębiorczej Gdańskiego STARTERA.

  - Nie ma rozwoju miasta bez rozwoju przedsiębiorczości. W tym kontekście przedsiębiorczość rozumiemy szerzej, nie tylko w znaczeniu kogoś, kto podejmuje działalność zarobkową ale prezentuje określoną postawę. Posiada umiejętność podejmowania ryzyka, jest otwarty. Przedsiębiorczość oznacza też branie odpowiedzialności za swoje życie i przyszłość – dodaje Prezydent Paweł Adamowicz.

  „Dziennik Bałtycki” jest partnerem medialnym akcji.

  Informacji udzielamy pod nr telefonu: 502 499 065, e-mail: gmp@prasa.gda.pl

  REGULAMIN

  1 »

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Bałtyckiego

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!