MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Miał pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy. Policja zatrzymała 36-latka. Grozi mu 10 lat więzienia. Złapano też stalkera

RED.
Miał pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy. 36-latek zatrzymany w Gdańsku
Miał pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy. 36-latek zatrzymany w Gdańsku Komenda Miejska Policji w Gdańsku
Pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy miał w garażu 36-latek, którego policjanci zatrzymali w Gdańsku. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. To nie jedyna interwencja gdańskich funkcjonariuszy. W piątek, 24 kwietnia zatrzymali też stalkera.

36-latek zatrzymany w Gdańsku. Miał pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy

Funkcjonariusze w piątek po południu (24.04.2020 r.) w okolicy garaży na Chełmie wylegitymowali mężczyznę, a podczas kontroli znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdańska, ustalili także, który garaż jest przez niego użytkowany. Na miejsce przyjechali kolejni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową oraz policyjny technik – poinformował asp.sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Dodał, że funkcjonariusze podczas kontroli garażu znaleźli w nim kolejne narkotyki.

Pół kilograma amfetaminy było rozsypane w foliowe woreczki i ukryte w pojemniku schowanym w plecaku. Gdy policjanci zajrzeli do środka, oprócz amfetaminy znaleźli tam prawie 500 tabletek ecstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki i przekazali je do dalszych badań biegłemu sądowemu – powiedział oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prawie 500 porcji amfetaminy oraz 440 tabletek MDMA (ecstasy) pozwoliło zawnioskować o areszt dla 36-latka. W niedzielę, 27 kwietnia sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających jest zagrożone kara 10 lat więzienia.

Zarzuty usłyszał też 36-letni stalker

Oprócz 36-latka za posiadanie środków odurzających, gdańscy policjanci zatrzymali też 36-letniego stalkera.

Policjanci w miniony piątek, 24 kwietnia przyjęli zawiadomienie o stalkingu. Pokrzywdzona kilka razy spotkała się z mężczyzną, ale nie chciała kontynuować tej znajomości, gdy powiedziała o tym mężczyźnie, ten zaczął ją nękać – poinformowała st. asp.Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Sprawca od co najmniej miesiąca dręczył swoją ofiarę, dzwoniąc do niej o różnych porach dnia i nocy, wysyłając jej SMS-y. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, dowiedzieli się również o tym, że mężczyzna zamieszczał na portalach internetowych, w tym erotycznych, ogłoszenia z ofertami świadczeń seksualnych, podszywając się pod pokrzywdzoną. Podejrzewany śledził ją, obserwował, groził jej pozbawieniem życia i zniszczeniem reputacji. Mężczyzna, mimo wyraźnego sprzeciwu nękanej kobiety, nie przestawał jej dręczyć, nawet stawał się bardziej nachalny i agresywny – powiedziała oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Dodała, że policjanci zebrali dowody świadczące o przestępczej działalności stalkera. Przesłuchali świadków, zabezpieczyli też treści przekazywane przez sprawcę kobiecie oraz informacje z portali internetowych zamieszczane przez mężczyznę, które pozwoliły funkcjonariuszom na jego zatrzymanie.

Kryminalni z Komisariatu V Policji w Gdańsku w sobotę, 25 kwietnia w jednym z mieszkań na terenie Gdańska zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Dziś 36- latek usłyszy zarzut uporczywego nękania kobiety oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych – poinformowała st. asp.Karina Kamińska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Policjanci wnioskują do prokuratora, aby ten wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie stalkera.

Za stalking grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, za kierowanie gróźb karalnych – 2 lata.

Policja apeluje!

Objawami stalkingu może być uporczywe śledzenie pokrzywdzonego, nieustanne przesyłanie mu krótkich wiadomości tzw. „sms”, wysyłanie maili na pocztę elektroniczną, próby poniżenia danej osoby w środowisku jej pracy lub miejscu zamieszkania oraz innego rodzaju powtarzalne zachowania godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatności nękanej osoby. Wszystkie ww. oznaki aktywności sprawcy muszą odbywać się wbrew woli, a często też kontynuowane są pomimo zdecydowanego sprzeciwu adresata. Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy stać się ofiarą stalkingu, nie bójmy się skontaktować z organami ścigania i zgłosić tego faktu. Często ignorowanie sprawcy może prowadzić do eskalacji niebezpiecznych zachowań i stwarzać poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ofiar stalkera. Przestępstwo stalkingu jest przestępstwem wnioskowym. Oznacza to, że do pociągnięcia stalkera do odpowiedzialności karnej konieczne jest złożenie przez pokrzywdzonego stosownego wniosku do organów ścigania.

Pomorski serwis kryminalny. Bądź na bieżąco!

polecajki:

KRYMINALNE POMORZE - POLECAMY:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki