Gdańsk: "Matura to bzdura" z dala od polityki

  Gdańsk: "Matura to bzdura" z dala od polityki

  Daria Jankiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ekipa "Matura to bzdura" w komplecie

  Ekipa "Matura to bzdura" w komplecie ©maturatobzdura.tv

  Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało trójmiejskim twórcom internetowego portalu "Matura to bzdura" objęcie patronatem honorowym ich programu. Odmówili. Decyzja ta podyktowana była zbliżającymi się wyborami. Obawiali się, że Katarzyna Hall chce wykorzystać ich popularność w internecie w kampanii przedwyborczej.
  Ekipa "Matura to bzdura" w komplecie

  Ekipa "Matura to bzdura" w komplecie ©maturatobzdura.tv

  "Matura to bzdura" to internetowy program tworzony przez trzech studentów - Adama Drzewickiego (twórca i producent), Kubę Jankowskiego (prowadzący i scenarzysta) i Piotra "Dyziaka" Dybskiego (operator kamery i montażysta).

  Przeczytaj rozmowę z Adamem Drzewickim, pomysłodawcą programu " Matura To Bzdura"


  Celem trio jest wytykanie błędów w polskim systemie edukacji. Ekipa MTB robi to w sposób żartobliwy, a jednocześnie dający do myślenia. Co tydzień Kuba Jankowski przepytuje mieszkańców Gdańska m.in. z lektur, historii i znajomości języka angielskiego. Twórcy uważają, że w polskim systemie edukacyjnym jest tak dużo błędów, że zmienić je mogą tylko głębokie reformy. - Wystarczy spojrzeć na wyniki matur. Egzaminu nie zdał co czwarty młody człowiek - mówi Adam Drzewicki.

  Pomorscy gimnazjaliści znowu poniżej średniej krajowej

  Program MTB z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Oglądają go licealiści, studenci, wykładowcy, ale także, jak się okazało, pracownicy ministerstwa.

  Grupa MTB działa od października ubiegłego roku. Wtedy też jej twórcy napisali list do ministerstwa. Nie dostali jednak odpowiedzi. Jakiś czas temu ministerstwo samo się do nich odezwało. Co więcej, ekipa została zaproszona na spotkanie z Katarzyną Hall. Podczas rozmowy pani minister poparła program MTB oraz zaproponowała patronat honorowy. Po przedyskutowaniu propozycji z fanami grupa zdecydowała się odrzucić ofertę.

  Decyzja zespołu podyktowana była przede wszystkim zbliżającymi się wyborami. - Naszym zdaniem, pani Hall chce wykorzystać naszą popularność w internecie w kampanii przedwyborczej. A my nie jesteśmy organizacją polityczną i nie wspieramy żadnej partii - twierdzi Drzewicki. - Naszym celem jest wyłącznie ukazanie błędów w polskiej edukacji i konieczności wprowadzenia zmian.

  Pomorze: CKE ogłosiła wyniki matury 2011

  Grzegorz Żurawski, rzecznik MEN, powiedział, że propozycja patronatu, była odpowiedzią na prośbę organizatorów akcji. - Ich program piętnuje braki w dotychczasowym sposobie kształcenia i nawołuje do wprowadzenia zmian - tym samym działania minister i programu są zbieżne - wyjaśnił.
  Ekipa MTB zaznacza, że chętnie wróci do rozmów z ministerstwem. Ale dopiero po wyborach.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Chłopaki jesteście super !

  Krzysztof (www.ZabawnaNauka.pl) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

  Fakt, że na wcześniejszy list Ministerstwo nie odpowiedziało a teraz samo się zgłosiło mówi wszystko. A poza tym, jak Pani Minister jest aż tak "za" to niech po prostu zniesie maturę, oświatę...rozwiń całość

  Fakt, że na wcześniejszy list Ministerstwo nie odpowiedziało a teraz samo się zgłosiło mówi wszystko. A poza tym, jak Pani Minister jest aż tak "za" to niech po prostu zniesie maturę, oświatę sprywatyzuje i zlikwiduje obowiązek szkolny ! Wtedy będziemy wiedzieli na pewno, że lubi MTB. I tylko wtedy ten patronat będzie miał sens.
  Jakby pani Minister nie wiedziała (uczą tego na każdej Pedagogice) to "reformy" wprowadzają wszystkie systemy oświatowe od setek lat! Na całym świecie, nie tylko u nas.
  Też uważam, że nasz super system nie wymaga reform tylko natychmiastowej rewolucji. Tak jak zrobiliśmy to kiedyś z komuną tak teraz powinniśmy to samo zrobić z oświatą. Przez parę lat będzie dużo zamieszania a potem się wyrówna na znacznie wyższym poziomie.
  :)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matura To Bzdura

  Nemezis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Super , że o tym DB wspomina , nigdy nie za mało. MTB pojęła dobrą decyzję odnosnie patronatu p. Hall Gratulacje chłopaki ! ! !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  racja

  racja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,9874375,Matura_To_Bzdura_daje_czarna_polewke_minister_Hall.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i to jest news do dziennika?

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  Też mi nowość. wyborcza pisała o tym daaaawno temu.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo