Gdańsk: Fundacja dostała nagrodę m.in. za rodzinne domy...

  Gdańsk: Fundacja dostała nagrodę m.in. za rodzinne domy dziecka

  Anna Dąbrowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego dla najlepszej organizacji pozarządowej w Gdańsku w roku 2010. Wyróżniono Stowarzyszenie Przyjazne Pomorze i Towarzystwo Przyjaciół Gdańska.
  Zdobywcy głównej nagrody otrzymali 20 tys. zł i książkę od Sławiny Kosmulskiej, córki Lecha Bądkowskiego, obecnej na uroczystości wręczenia nagród. Wyróżnione organizacje otrzymały po 3 tys. zł.

  - To, że chce wam się robić coś dla innych, świadczy o tym, że jesteście ludźmi obdarowanymi pasją, a właśnie tacy ludzie są solą tej ziemi - mówił Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, do przedstawicieli dwudziestu nominowanych fundacji i stowarzyszeń.

  Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej istnieje od czterech lat, a Stowarzyszenie "Przyjazne Pomorze" od niecałych trzech. Dłuższy staż ma Towarzystwo Przyjaciół Gdańska - promuje miasto od czterdziestu lat.

  Rodzinne domy dziecka, domy sąsiedzkie i pierwsze przedsiębiorstwo społeczne - to tylko nieliczne dokonania fundacji, będącej zdobywcą głównej nagrody.

  Biblioteka na Stogach, w której dzieci i młodzież mogą wypożyczyć książkę, skorzystać z komputera, nauczyć się gry w szachy i miło spędzić czas, to już rezultat pracy Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".
  Z kolei nieznane do tej pory fakty i wydarzenia związane z historią Gdańska i Pomorza odkrywają członkowie Towarzystwa Przyjaciół Gdańska.

  Nagrodę im. Lecha Bądkowskiego wręczono po raz jedenasty. Wcześniej otrzymali ją m.in. Hufiec ZHP "Gdańsk Śródmieście", Stowarzyszenie Stara Oliwa czy Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

  W tym roku nie było natomiast nominacji do przyznawanej równolegle Honorowej Nagrody Gdańskiego Darczyńcy Roku.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo