Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdańsk: Dziś pierwsze spotkanie z rodzicami w sprawie planowanej reorganizacji szkół na południu

red.
W środę odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami w sprawie reorganizacji szkół w południowych dzielnicach Gdańska. Informacja o tym, że Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przygotowuje uchwałę zmieniającą rejony SP nr 12, SP nr 8 i SP nr 86 oraz planuje zlikwidować Gimnazjum nr 4, wywołała oburzenie mieszkańców. Władze Gdańska obiecały, że bez opinii rodziców nie podejmą decyzji w tej sprawie.

Spotkania informacyjne z rodzicami odbędą się w środę, 9 marca, o godz. 17. 30 w ZKPIG nr 4 przy ul. Wielkopolskiej 20 oraz 14 marca o godz. 17. 30 w SP nr 12 przy ul. Człuchowskiej 6

Gdańsk: Zmiany w rejonizacji szkół na południu

- Jednocześnie informuję, iż wdrożenie reformy edukacji polegające na obniżeniu wieku szkolnego z pewnością spowoduje w roku szkolnym 2011/2012 i 2012/2013 zwiększoną liczbę uczniów z roczników 2005, 2006, 2007 w ww. placówkach - czytamy w oświadczeniu Ewy Kamińskiej, wiceprezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej. - Miasto Gdańsk jako organ prowadzący ma obowiązek zapewnić każdemu dziecku z ww. roczników dostęp do wychowania przedszkolnego (klasa "0") i edukacji szkolnej.Dyrektorzy ww. placówek oraz kierownictwo Wydziału Edukacji rozważali różne rozwiązania tych kwestii. Podkreślam jednak, że żadne ostateczne decyzje nie zapadły i nie zapadną przed skonsultowaniem ich z rodzicami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki