Gdańsk: Dzieci oddają książki, z których już wyrosły. Weź...

  Gdańsk: Dzieci oddają książki, z których już wyrosły. Weź udział w akcji!

  Anna Mizera-Nowicka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Akcja "Cyrkuluj książeczko" nabiera rozpędu. Dzieci coraz chętniej oddają książki, z których już wyrosły. Te trafiają do pomorskich aptek i supermarketów, skąd inne maluchy mogą je za darmo zabrać do domu.
  - Chcemy, by w przyszłości punkty z wędrującymi książkami były w miejscach, gdzie rodzice muszą coś załatwić, a dzieci się nudzą - opowiada o akcji jej inicjator, Stanisław Kalicki. - Dziecko, które samo sobie wybierze książkę, pokocha ją i chętniej będzie po nią sięgać.

  W środę swoimi zbiorami najmłodsi uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej i V Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Przedszkolem chwalili się Henryce Krzywonos-Strycharskiej, również zaangażowanej w akcję.

  - Widać, że dzieci zrobiły kawał dobrej i pięknej roboty - podsumowała ich zbiórkę Henryka Krzywonos. - Ważne jest, by od najmłodszych lat wiedziały, że warto się dzielić, bo to sprawia wiele radości, a dla uboższych dzieci to jedyna szansa na taki piękny prezent.

  Finał akcji przewidziano na 3 grudnia. Organizatorzy zachęcają również często odwiedzane instytucje i prywatne firmy, by znalazły miejsce na stolik z pieczątką przedstawiającą uśmiechniętą książkę, która oznacza, że w tym miejscu książeczki cyrkulują.

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo