Gdańsk. Bobby McFerrin zagra podczas festiwalu Solidarity of...

  Gdańsk. Bobby McFerrin zagra podczas festiwalu Solidarity of Arts 2013

  a

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Miller + Możdżer + i Stańko +. Do koncertów z plusem, czyli cyklu występów wybitnych artystów w ramach Festiwalu Solidarity of Arts, który odbędzie się w sierpniu, w tym roku dołączy nazwisko McFerrin.
  Gdańsk. Bobby McFerrin zagra podczas festiwalu Solidarity of Arts 2013

  ©fot. Wikipedia/cc/3.0/Ivor Szaniszlo

  Bobby McFerrin to amerykański wokalista jazzowy i beatboxer. Jego najbardziej znanym utworem jest piosenka Don't Worry, Be Happy z płyty Simple Pleasures, która pojawiła się w filmie Koktajl z Tomem Cruise'em i znajdowała się na pierwszym miejscu listy przebojów (muzyki popularnej) w USA.

  W swojej pracy artystycznej wykorzystuje motywy ludowe, zwłaszcza w zakresie kompozycji i sposobów emisji głosu. Charakterystycznym elementem aranżacji u Bobby'ego McFerrina jest wydobywanie dźwięków o charakterze perkusyjnym poprzez uderzenia w swoje ciało.  Występ w ramach Solidarity of Arts nie będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce.
  21 lipca 2002 r. zagrał na improwizowanym koncercie zamykającym XI edycję festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Na własne życzenie występował z towarzyszeniem nieznanych mu wcześniej, a zaproszonych przez organizatorów, polskich artystów: Grupy MoCarta, Orkiestry z Chmielnej, Motion Trio oraz Adama Pierończyka.

  Zagrał także w 2010 r. w Zabrzu, na festiwalu Gaude Mater w Częstochowie i na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy, inaugurując cykliczny festiwal Legnica Cantat. W ubiegłym roku wystąpił w Sali Kongresowej z towarzyszeniem wokalnego Trio WeBe-3

  Artystami, którzy wystąpią z Bobby'm McFerrinem w Gdańsku będą: Motion Trio, Urszula Dudziak, Atom String Quartet, The Bulgarian Voices - Angelite i Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej".

  Codziennie rano najważniejsze informacje z "Dziennika Bałtyckiego" prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo