18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Gdańsk: AWFiS ma już władze, które będą mogły wybrać rektora

Jacek Klein
<br>Prof. Stanisław Sawczyn będzie pełnił obowiązki rektora do 30 września<br>
Prof. Stanisław Sawczyn będzie pełnił obowiązki rektora do 30 września
Profesor Stanisław Sawczyn będzie kierował gdańską Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu do czasu wyboru nowego rektora. Tak zdecydował Senat uczelni.

Jego kandydaturę poparło 17 z 19 głosujących. Jedna osoba się wstrzymała, a tylko jedna była przeciw. Senat upoważnił Sawczyna do podejmowania decyzji personalnych, organizacyjnych i innych, które mają "przywrócić ład organizacyjno-prawny na uczelni".

Zaraz po objęciu obowiązków p.o. rektor przywrócił do pracy trójkę prorektorów: Annę Szczęsną-Kaczmarek, Kazimierza Kochanowicza i Andrzeja Suchanowskiego, których z funkcji odwołał były rektor Tadeusz Huciński. Tym samym na uczelni przywrócona do działalności została komisja wyborcza, która zgodnie z zaleceniem minister Kudryckiej ma do 30 września wyłonić nowego rektora.

- To koniec z patologiami, jakie miały miejsce na uczelni za rektora Hucińskiego. Sytuacja zaczyna nareszcie wracać do normy - mówi Andrzej Suchanowski, przywrócony prorektor. - Niezgodnie z prawem odwołani prorektorzy zostali przywróceni, działa już kolegium rektorskie, zaczyna się porządkowanie finansów uczelni. Nie ma przeszkód, aby wybory nowego rektora odbyły się w terminie.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie