Gaz bojowy rozpylony w szkolnej toalecie w Dzierzgoniu przyczyną ewakuacji uczniów. 5 osób odwieziono do szpitala

Piotr Piesik
Z powodu nieznanej substancji rozpylonej w toalecie ewakuowano uczniów Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu. 5 osób odwieziono do szpitala na dalsze badania. Po badaniach okazało się, że w szkole rozpylono gaz obronny.

AKTUALIZACJA GODZ. 16.00

Przypomnijmy - wczesnym popołudniem służby ratownicze zaalarmowano, że w budynku Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu rozpylono nieznaną substancję. Natychmiast ewakuowano uczniów na zewnątrz, około dwudziestu osób źle się poczuło i miało objawy zatrucia.

Ratownicy medyczni udzielili im pomocy, 5 osób odwieziono do szpitala na dalsze badania. Jak informuje st. sekc. Piotr Spiżewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, ewakuowano z budynku 257 osób - uczniów, nauczycieli, pracowników placówki.

Na miejsce dotarła grupa ratownictwa chemicznego z Gdyni. Budynek został dokładnie przewietrzony, nie wykryto już śladów szkodliwych czy trujących substancji. Wewnątrz budynku znaleziono opakowanie po gazie obronnym, prawdopodobnie to właśnie taki gaz rozpylono. Dochodzenie w tej sprawie podjęła policja.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 8 zastępów Straży Pożarnej.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.20

Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z st. sekc. Piotrem Spiżewskim z Państwowej Straży Pożarnej, do rozpylenia nieznanej substancji doszło w budynku szkolnym przy ul. Zawadzkiego, nie zaś jak mówiły pierwsze informacje przy ul. Krzywej. Rozpyloną substancją zatruło się około 20 osób, którym pomocy udzielają ratownicy medyczni. Rodzice sukcesywnie odbierają swoje dzieci, w budynku - w bezpiecznym miejscu - przebywa jeszcze około 12 uczniów, którym udzielana jest pomoc.
Nadal nie wiemy, jaka substancja została rozpylona w szkolnej toalecie. Na miejsce jedzie grupa ratownictwa chemicznego z Gdyni ze specjalistycznym sprzętem. W akcji ratowniczej udział bierze 7 zastępów Straży Pożarnej.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.05.

Jak udało nam się dowiedzieć, kilkanaścioro uczniów wykazuje objawy podtrucia, udzielana jest im pomoc medyczna. Trwają działania służb ratowniczych i badanie powietrza wewnątrz budynku szkolnego. Na razie wciąż nie wiadomo, jaka substancja została rozpylona i kto mógł to zrobić.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Jak podaje Komenda Powiatowa PSP, w jednej z toalet budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Krzywej w Dzierzgoniu rozpylono nieznaną substancję. Uczniów i personel szkolny ewakuowano, na miejsce udało się 5 zastępów Straży Pożarnej.

Nie mamy informacji, jaka mogła to być substancja. Działania strażaków trwają.
Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Materiał oryginalny: Gaz bojowy rozpylony w szkolnej toalecie w Dzierzgoniu przyczyną ewakuacji uczniów. 5 osób odwieziono do szpitala - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie