reklama

Garmin Ultra Race Gdańsk 2019. Ponad 1700 zawodników z całej Polski w sobotę pobiegnie w Gdańsku [medale, utrudnienia w ruchu]

Rafał Rusiecki
Rafał Rusiecki
Zaktualizowano 
Gdańska odsłona cyklu Garmin Ultra Race 2019 zapowiada się rekordowo mat. prasowe
Cztery dystanse poprowadzone w przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego czekać będą w sobotę, 7 grudnia na uczestników Garmin Ultra Race 2019. W Gdańsku zaplanowano ostatni etap tegorocznego cyklu, a organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji. Na listach startowych widnieją nazwiska ponad 1700 zawodników.

Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 to cztery dystanse do wyboru: 86 km, 52 km, 27 km oraz 11 km. Zawody rozpoczną się w sobotę, 7 grudnia już o świecie. O godz. 5 zmagania rozpoczną zawodnicy startujący na najdłuższym dystansie – 86 km, na którym przewyższenia wyniosą +1850m/-1850 m. Następnie do zmagań przystąpią śmiałkowie, którzy wybrali dystans 52 km, a przewyższenia wyniosą +1200 m/-1200 m. Ostatni na trasę wyruszą zawodnicy, którzy wybrali dystanse: 27 km (+ 650/- 650 m) oraz 11 km (+250 /-250 m). Najmłodsi wezmą udział w imprezie towarzyszącej Garmin Kids, czyli w zawodach biegowych na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).Gdańska edycja Garmin Ultra Race kolejny raz znalazła się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie, a także w harmonogramie biegów punktowanych w rankingu ITRA. Wszyscy zawodnicy, którzy w limicie czasowym ukończą dystans 86 km otrzymają 2 punkty kwalifikacyjne, 52 km zamienione zostanie na 2 punkty, a 27 km to 1 punkt.

Garmin Ultra Race w Gdańsku, szczególnie na krótszych dystansach, jest imprezą idealną szczególnie dla początkujących biegaczy ultra. Dłuższe dystanse będą odpowiednie dla doświadczonych. Na mecie każdy będzie mógł zasiąść na tronie z koroną na głowie jako #królGUR.

Centrum zawodów, ze startem i metą będzie zlokalizowane przy ul. Kościerskiej 7, w okolicach siedziby Instytutu Budownictwa Wodnego PAN. Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekać będzie strefa expo ze stoiskami partnerów i sponsorów, a także food trucki, które oferować będą ciepłe posiłki i napoje. W okolicach strefy finishera odbędzie się również ognisko.

Na listach startowych pozostały ostatnie wolne miejsce, aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.ultrarace.pl

Organizatorami zawodów są: miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz Labosport Polska.

Garmin Ultra Race Gdańsk 2019 - utrudnienia w ruchu

  • W godzinach 5.00-20.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kościerska w Gdańsku.
  • Dojazd od ul. Spacerowej do ul. Bytowskiej możliwy będzie objazdem poprowadzonym przez ul. Kwietną.
  • W trakcie imprezy zawodnicy w asyście służb zabezpieczających trasę przecinać będą ul. Spacerową w Gdańsku, ul. Sopocką w Gdyni, ul. Chwarznieńską w Gdyni, ul. Sakowicza w Gdyni, ul. Obodrzyńców w Sopocie, ul. Malczewskiego w Sopocie oraz ul. 23 Marca w Sopocie.
  • W miejscach przecięcia dróg publicznych, na czas przebiegnięcia zawodników, ruch samochodowy będzie chwilowo wstrzymywany.
  • Zawodnicy będą poruszać się chodnikami oraz korzystać z przejść dla pieszych na gdyńskim osiedlu Karwiny.
  • Zawodnicy mają obowiązek stosowania się do przepisów prawa o ruchu drogowym. Proszeni są również o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do poleceń policji oraz służb porządkowych organizatora.
Najlepsze memy po gali Złotej Piłki 2019

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie