W piątek, 21.10.2016 roku otwarto nowo wybudowany peron SKM w Gdańsku Wrzeszczu, przylegający bezpośrednio do Galerii Metropolii. Huczne otwarcie centrum handlowego odbędzie się w sobotę, 22.10.2016 r., ale już dziś przy nowym peronie zatrzymał się pierwszy pociąg.

Od soboty klienci będą mogli robić zakupy w nowej Galerii Metropolia w Gdańsku Wrzeszczu. Z tej okazji przez cały weekend czekać będzie na nich moc atrakcji (ZOBACZ PROGRAM ATRAKCJI PODCZAS OTWARCIA GALERII METROPOLIA >>>). Dziś zaproszono media na prezentację wnętrza obiektu. Trwają tam ostatnie prace porządkowe. Całość wygląda imponująco (patrz galeria zdjęć powyżej)

Przedstawiciele nowej galerii zapewniają, że oferta Metropolii będzie niespotykana. - Wyróżnikiem w Galerii Metropolia jest strefa food court, w związku z bezpośrednim sąsiedztwem peronu SKM, większa o 25 proc. niż w sąsiednich obiektach. W jej ofercie znajdą się: Pizza Hut Express, Burger King, Subway, Smak Na Tak, Grand Kebab, Pierogarnia, pizzeria Mąka i Kawa oraz Town Cafe - wylicza Magdalena Kosmus z działu PR & Marketing. - Cechą odróżniającą Metropolię od innych obiektów tego typu będzie również zgrupowanie w jednym miejscu firm z branży wyposażenia wnętrz. Na poziomie +1 powstała strefa Interior Design, gdzie znajdziemy takie marki jak m.in. Natzke, 6Plus, Vinotii, Verso, Resto, Vox, Mania Spania, Hest i Fama Design. Najemcy ci zajmą łączną powierzchnię ok. 8 tys. metrów kwadratowych - dodaje.

Zobacz LISTĘ SKLEPÓW w Galerii Metropolii >>>

W nowym obiekcie, sąsiadującym z dworcem Gdańsk Wrzeszcz, przewidziano w sumie ponad 100 lokali handlowo-usługowych. Dodatkowo w domu towarowym działać będzie kino, nowoczesne centrum fitness ze strefą relaksu, sauną, szatnią, a także mini żłobkiem dla aktywnych mam, szkoła tańca oraz plac zabaw dla dzieci.

Równocześnie z otwarciem Galerii Metropolia został udostępniony dla klientów nowy peron SKM, który sąsiaduje z budynkiem galerii. Stacja Gdańsk Wrzeszcz będzie jedyną na trasie trójmiejskiej SKM, gdzie drzwi wagonów otwierają się na dwie strony.

Natomiast dla zmotoryzowanych klientów przygotowano 720 miejsc parkingowych zlokalizowanych na dwóch najwyższych kondygnacjach. Warto podkreślić, że najwyższa kondygnacja parkingu została zaprojektowana w taki sposób, by móc z niej także podziwiać panoramę miasta.

Galeria Metropolia to inwestycja Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski realizowana przez spółkę Centrum Hevelius.

W sobotę, 22.10.2016 nastąpi też zwieńczenie następnego etapu modernizacji CH Auchan w Gdańsku Jasieniu. Klienci od soboty będą mogli robić zakupy w około 30 nowych sklepach. Wiosną zaś otwarto zmodernizowaną Galerię Morena.

Centrum Handlowe Auchan w Gdańsku. Kolejna część otwarta po remoncie [LISTA SKLEPÓW]

Zobacz też: Nowe kino na Morenie. Cinema3D w Galerii Morena z panoramicznym ekranem [ZDJĘCIA]