Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego". Wręczono nagrodę...

  Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego". Wręczono nagrodę Człowieka Roku 2016 [zdjęcia, wideo]

  Ewa Andruszkiewicz

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prestiżowy tytuł Człowieka Roku 2016, przyznawany przez Kapitułę "Dziennika Bałtyckiego", otrzymał prof. Paweł Machcewicz - dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w latach 2009-2017, współtwórca wystawy głównej.
  Gala urodzinowa "Dziennika Bałtyckiego". Wręczono nagrodę Człowieka Roku 2016 [zdjęcia, wideo]
  1/94

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Wręczenie nagrody odbyło się w trakcie uroczystej gali, w poniedziałkowy wieczór, w sopockim Grand Hotelu i połączone było z 72 urodzinami naszej redakcji.

  Przybyłych gości, wśród których nie zabrakło m.in. wicemarszałka województwa pomorskiego - Ryszarda Świlskiego, wiceprezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz znanej i cenionej aktorki - Małgorzaty Potockiej, przywitał prezes gdańskiego oddziału Polska Press Grupy, Wiktor Pilarczyk oraz redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego", Mariusz Szmidka.

  - To dzień szczególny dla wszystkich pracowników redakcji, ale i naszych Czytelników.
  Dokładnie 72 lata i miesiąc temu ukazało się pierwsze, 4-stronicowe wydanie "Dziennika Bałtyckiego". Dziękujemy, że jesteście z nami do dziś. Zwłaszcza w tych trudnych czasach dla prasy drukowanej, ale też mediów w ogóle. Czasach głębokich podziałów społecznych, zajadłych sporów politycznych, stosowania mowy nienawiści, czasach etykietowania tytułów prasowych. Ale damy radę. Rzetelność i staranność są naszym znakiem rozpoznawczym. To Wy, drodzy Czytelnicy, jesteście naszymi pracodawcami. Bez Was nie byłoby nas. To dla Was mamy ambicję tworzyć gazetę dobrą, ciekawą i przede wszystkim niezależną i bezstronną. Przedstawiamy różne opinie, punkty widzenia i racje. Chodzi nam o szukanie odpowiedzi, prawdy i służenie jej. Dziękujemy, że jesteście z nami - mówił redaktor naczelny Mariusz Szmidka.
  Zobacz galerię
  - Jest mi niezmiernie miło powitać Państwa na gali urodzinowej "Dziennika Bałtyckiego". To 72 lata tradycji i tworzenia mediów dla mieszkańców Pomorza. Dziś "Dziennik Bałtycki" wraz z 16 tygodnikami, Strefą Biznesu, Strefą Agro i Telemagazynem to największe medium prasowe na Pomorzu. To także najchętniej wybierane i największe serwisy internetowe, regionalne i lokalne, od początku tworzone dla mieszkańców Pomorza przez ludzi z Pomorza. To również wiele projektów, takich jak np. rozmowy z ważnymi osobami z Pomorza w Pomorskiej Kolei Metropolitalnej czy nasza obecność na Europejskim Kongresie Finansowym, który odbył się niedawno w Sopocie. Chcemy być w każdym miejscu i dla każdego mieszkańca naszego regionu. Bo to, co jest ważne dla Czytelników, ważne jest także dla nas - dodał Wiktor Pilarczyk, prezes gdańskiego oddziału Polska Press Grupy.

  Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego podczas gali:


  Tytuł Człowieka Roku Kapituła "Dziennika Bałtyckiego" przyznała już po raz 17. Wśród nominowanych znaleźli się w tym roku: prof. Paweł Machcewicz, Robert Biedroń, Radomir Szumełda, prof. Tomasz Mazurek, Mikołaj Trzaska, Leszek Kopeć, Dorota Kolak, Piotr Myszka, Sławomir Halbryt oraz Bogdan Górski.


  Przemek Świderski

  Nagrodę Człowieka Roku "Dziennika Bałtyckiego" otrzymał prof. Paweł Machcewicz - dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w latach 2009-2017, współtwórca tej instytucji i współautor wystawy głównej.  Nagroda jest wyrazem uznania dla determinacji i konsekwencji w stworzeniu unikalnej instytucji kultury, która opowiada o tragicznych doświadczeniach II Wojny Światowej, o genezie i skutkach tego konfliktu, o ofiarach, bohaterach i zwykłych ludziach. To muzeum, które daje szansę na niejedną lekcję historii. Panie Profesorze, gratulujemy - mówił Mariusz Szmidka, wręczając statuetkę.

  - Jestem ogromnie wzruszony, bardzo dziękuję. To dla mnie ogromny zaszczyt, tym większy, ponieważ jak Państwo wiedzą, pochodzę spoza Gdańska, spoza Pomorza. Cieszę się jednak że mogłem tu przeżyć i pracować przez ponad 8 lat. To był ważny czas w moim życiu. Nagrodę tę przyjmuję jako nagrodę nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich osób, którzy razem ze mną tworzyli muzeum - mówił w czasie gali prof. Paweł Machcewicz. - Dziękuję "Dziennikowi Bałtyckiemu" nie tylko za tę nagrodę, ale także rzetelne relacjonowanie od samego początku tworzenia muzeum, także w dramatycznym okresie ostatniego roku. Dzięki rzetelnemu informowaniu mieliśmy poczucie, że nasze racje rozumiane są przez Czytelników i mieszkańców Pomorza. Niezależnie od tego, co teraz dzieje się w muzeum, jest niezwykłą satysfakcją, że zwiedziło go ponad 100 tys. osób. To pokazuje, że stworzenie tego muzeum było potrzebne

  W trakcie poniedziałkowej gali poznaliśmy także laureatów pięciu kategorii w konkursie Top Produkt 2016 "Dziennika Bałtyckiego". Oto oni:
  • Budownictwo: Tunel pod Martwą Wisłą
  • Turystyka: Rower Wodny "Łabędź"
  • Usługi: Instalacja Odnawialnych Źródeł Energii oferowana przez firmę Biomar
  • Kultura: Oliwskie Święto Książki
  • Artykuły Spożywcze: Piwo Bytów Jasne Pełne


  Najpopularniejszym Top Produktem 2016, głosami Czytelników, została natomiast Blacharnia Lakiernia Auto Miras.

  Poznaliśmy także Top Menedżera 2016 Dziennika Bałtyckiego, którym został prezes zarządu firmy Trefl SA, Roman Szczepan Kniter.
  Przemek Świderski
  Goście gali urodzinowej "Dziennika Bałtyckiego" [galeria]

  Czytaj także:


  * Paweł Machcewicz: To ja wymyśliłem to muzeum
  * Paweł Machcewicz: Nigdy nie było powodu, by zmieniać wystawę Muzeum II Wojny Światowej
  * Paweł Machcewicz: Historia II RP to lekcja bez wniosków

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dziennik B Der Szpigel

  cep (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nagradza samych swoich POwinowatych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skończo jak głos wybrzeża.

  Dr No (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Gazeta z metką PO.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Łorgan PO rozdaje tytuły kolegom hehe.

  Lula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pretendenci też tej samej frakcji. Dojczepresse.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Giermek Helmutów tak jak reszta PO

  UN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  POgonic

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sami swoi

  gdanszczanin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  POwskie wykonastwo docenione perz niemców !

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tubadupek

  Mózg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 12

  Nieuku Tubadupku to Kapituła złożona z 19 osób przyznaje ten tytuł. Ale tobie nienawiść zalała już mózg i nie jesteś w stanie tego ogarnąć. Przypadek beznadziejny. Przyznaje ci tytuł bezmozgowca roku!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A kim ty jesteś

  Lily (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  A za kogo Ty się uważasz,żeby tytuły przyznawać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nagroda

  wj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 4

  Niestety Dziennik Bałtycki to gazeta którą finansuje niemiecki kapitał , tyle w tym temacie!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patrzac z boku widze zboka.

  Krol KiK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

  Patrzac z dystansem i z boku na "czlowieka roku" gratuluje Ci zboku, jeszcze bez wyroku. Az strach wyjsc teraz o zmroku mordo Ty moja i wsioku.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Następny klubowicz

  Rumcajs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  To z racji kolekcji apartamentów w Muzeum ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tuba

  Byly czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 5

  Taa. Wszyscy nominowani faktycznie pokazuja bezstronnosc db. Szmidka, cos ty zrobil z ta ceniona, opiniotworcza gazeta? Teraz bys nie mogl przykleic znaczka gazeta bezpartyjna jak za dawnych...rozwiń całość

  Taa. Wszyscy nominowani faktycznie pokazuja bezstronnosc db. Szmidka, cos ty zrobil z ta ceniona, opiniotworcza gazeta? Teraz bys nie mogl przykleic znaczka gazeta bezpartyjna jak za dawnych czasow. To jest tuba propagandowa, element patologicznego lokalnego ukladu, gleboko zakorzenionego, ktory mam nadzieje, mimo waszych wysilkow, uda sie oslabic w wyborach sanorzadowych. A przynajmniej wprowadzic tu demokracje. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo