Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Najlepsi nauczyciele nagrodzeni [wideo,zdjęcia]

Sponsorem akcji specjalnej jest NAUCZYCIEL NA MEDAL
Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal"
Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal" Karolina Misztal
Za nami uroczyste podsumowanie wielkiego pomorskiego plebiscytu „Nauczyciel na medal“. Celem tej akcji było wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych pedagogów.

Wspólnie z Czytelnikami „Dziennika Bałtyckiego“ wybraliśmy najlepszych nauczycieli Pomorza. We wtorek 12 grudnia w Teatrze Wybrzeże nasi zwycięzcy odebrali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m.in. medale marszałka województwa pomorskiego.

Sam marszałek Mieczysław Struk także był obecny na uroczystości. - Każda okazja, żeby zwrócić uwagę na status nauczyciela, na jego pracę, jest niezwykle ważna. Plebiscyt „Nauczyciel na medal“ to inicjatywa, dzięki której można pokazać społeczeństwu rolę nauczyciela, jego sukcesy i to, czym w istocie się zajmuje na co dzień - powiedział marszałek Struk.

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: dla nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej, nauczycieli klas IV-VII i gimnazjum oraz dla tych, którzy uczą młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych. Byli z nami zarówno laureaci etapów powiatowych, jak i wojewódzkiego finału. Wyróżniliśmy tych, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem.

Gala plebiscytu Nauczyciel na medal

Gala plebiscytu "Nauczyciel na medal". Nagrody dla najlepszy...

Wszystkim pogratulował redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego“, Mariusz Szmidka.

- Ten plebiscyt to forma podziękowania osobom szczególnym, dlatego że nauczyciel to zawód wyjątkowy. To wy, nauczyciele, dla uczniów, dla naszych dzieci jesteście nie tylko opiekunami, wychowawcami, ale też liderami i przyjaciółmi - powiedział Mariusz Szmidka.

Zobacz też: "Dziennik Bałtycki" o edukacji. Specjalna konferencja poprzedziła rozdanie nagród [wideo,zdjęcia]

Do jego słów podziękowań dołączył Wiktor Pilarczyk, prezes gdańskiego oddziału Polska Press. Nauczyciele nie kryli łez wzruszenia. Zgodnie stwierdzali, że dla nich zdobycie tytułu „Nauczyciela na medal“ to ogromne wyróżnienie. I tak „Nauczycielem na medal“ woj. pomorskiego w klasach I-III została Beata Stenzel (Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni), w klasach IV-VIII i gimnazjum Magdalena Piaseczna (ZSP w Dębogórzu), a wśród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych - Anna Konarzewska (XIV LO w Gdańsku).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki