Gala Człowiek Roku 2013 Dziennika Bałtyckiego. Nagrodę otrzymała Małgorzata Rybicka [ZDJĘCIA]

Anna Mizera - Nowicka
Gala Człowiek Roku 2013 Dziennika Bałtyckiego odbyła się w Grand Hotelu.
Gala Człowiek Roku 2013 Dziennika Bałtyckiego odbyła się w Grand Hotelu. Tomasz Bołt
Udostępnij:
Małgorzata Rybicka została Człowiekiem Roku 2013, a Maciej Grabski Top Menadżerem. Podczas uroczystej gali w sopockim Grand Hotelu wręczono tradycyjne już nagrody "Dziennika Bałtyckiego", który właśnie obchodzi swoje 69 urodziny.

- Dziś jest dzień szczególny. Dokładnie 19 maja 1945 roku ukazał się pierwszy numer Dziennik Bałtyckiego. Siłą naszej gazety jest lokalność i mocna identyfikacja z regionem - mówił na przywitanie Mariusz Szmidka, redaktor naczelny.

Prawdziwe emocje zaczęły się jednak, gdy redaktor naczelny oraz prezes Prasy Bałtyckiej pojawili się na scenie, aby wręczyć wyróżnienia oraz nagrody. Najpopularniejszym Top Produktem w głosowaniu Czytelników oraz Internautów został Browar Lubrow. - Tego piwa by nie było bez męża, które je warzy – mówiła z uśmiechem Maja Lubocka, właściciel firmy.
Nagrodę Top Produkt uzyskało Akwarium Gdyńskie.

- Serdecznie dziękuję w imieniu Morskiego Instytutu Rybackiego, którego Akwarium jest częścią. Nagroda to niewątpliwy zaszczyt. Ale to jedynie połowa sukcesu. Bycia na „topie” wymaga inwestycji. Liczymy więc na wsparcie – mówił dr Zbigniew Karnicki z MIR. - Z Dziennikowi Bałtyckiemu życzę „happy birthday”.

Chwilę później na scenę wkroczył Maciej Grabski, który został uznany Top Menadżerem 2013. - Traktuję to jako zobowiązanie, by kontynuować prace na rzecz lokalnej społeczności. Bo tak jest pomyślana inwestycja Olivia Business Center. To efekt wspólnej pracy wielu osób – podkreślał.

Nagrodę Maciejowi Grabskiemu wręczyła Katarzyna Dobrzyniecka z Loży Gdańskiej BCC. Podając statuetkę zacytowała słowa łacińskiej maksymy: Sint Sua Praemia Laudi (co oznacza dosłownie: "Niech chwała ma swoją nagrodę" ) i dodała, że Maciej Grabski jest wielkim patriotą Pomorza, Gdańska i Polski.

Punktem kulminacyjnym wieczoru było natomiast wręczenie statuetki dla Człowieka Roku 2013. Zdobyła ją Małgorzata Rybicka, m. in. dlatego, że od lat prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym, które niesie pomoc osobom dotkniętym autyzmem i ich najbliższym, m.in. poprzez budowę Wspólnoty Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem.

- Pani Małgorzata Rybicka robi rzeczy wielkie dla najmniejszych, pokazuje nam, jak ci najmniejsi zasługują na największą troskę – podkreślał Tomasz Niski, prezes Prasy Bałtyckiej.

CZŁOWIEK ROKU 2013. Lista kandydatów, którzy rozsławili Pomorze [ZDJĘCIA]

- Czuję się zaszczycona, bo zostałam wybrana z dziesiątki osób, z których każda zasługuje na wyróżnienie. Dedykuje ją wszystkim, z którymi od lat buduje system wsparcia dla dzieci z autyzmem. Ciesze się, że wychodzą one z cienia. Ciesze się, że coraz częściej nie mówimy o problemach, ale o potencjale osób z autyzmem. Mam zamiar w dalszym ciągu być skuteczna dalej – powiedziała Małgorzata Rybicka.

Na koniec wręczono nagrodę dodatkową od partnera naszej akcji, GPEC. Uroczystość zwieńczył występ Natalii Szroeder oraz Libera.

Czytaj więcej we wtorkowym (20.05) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety.

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie