reklama

Fujifilm otwiera się w Gdańsku i szuka pracowników

JKLZaktualizowano 
Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 roku nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Firma Fujifilm ogłosiła otwarcie swojego pierwszego w Europie centrum usług wspólnych, które będzie się mieścić w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku. Od 1 września centrum zaczęło realizować procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie, głównie w dziedzinie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

„Informacja o otwarciu centrum usług firmy Fujifilm to kolejna bardzo dobra wiadomość dla Gdańska i dla naszego rynku pracy. To potwierdzenie, że jesteśmy atrakcyjni jako miejsce rozwoju biznesu dla globalnych firm, które szukają wykwalifikowanych pracowników, potrafiących pracować dla wymagających pracodawców w międzynarodowej kulturze pracy - powiedział Andrzej Bojanowski, zastępca Prezydenta miasta Gdańska.

W najbliższych miesiącach Fujifilm Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów: finansowo - księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta. Wszyscy kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim, jednak dla niektórych rekrutacji dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich. FEBS jest firmą przyjazną praktykom i stażom studenckim oraz mniej doświadczonym osobom, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności zawodowe w środowisku międzynarodowym.

- Zdecydowaliśmy się na Gdańsk, ponieważ utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu. Nowe centrum operacyjne wzmocni nasze ogólne wyniki w Europie i będzie wspierać nasz dalszy rozwój”. – powiedział Go Miyazaki, Dyrektor Zarządzający Fujifilm Europe.

Fujifilm to globalny lider nowych technologii. Firma założona w 1934 roku stworzyła szereg zaawansowanych technologii na polu obrazowania fotograficznego, które obecnie stosuje dla celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia w branży medycznej i badaniach naukowych. Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w ponad 45 krajach w Europie i zatrudniają około 4500 pracowników w obszarach badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży oraz usług. Na terenie Europy obsługują branżę m.in.: medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych. FUJIFILM Europe z siedzibą w Düsseldorfie pełni rolę strategicznej siedziby głównej regionu i wspiera firmy należące do grupy w Europie, przygotowując strategie marketingowe i korporacyjne.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się pod tym kątem rynków w Polsce. Funkcjonuje tu ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają już ponad 20 000 pracowników. Zdecydowana większość tych centrów specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Ł
Łukasz Ziębicki

Po raz kolejny Gdańsk stawia na ulokowanie potencjału ludzkiego w firmie, która odprowadza zysk poza granice naszego kraju. Chwalić należałoby się przede wszystkim rozwojem lokalnej przedsiębiorczości i tworzeniem dóbr oraz wartości dodanej, z której zyski nie odpływałyby poza granicę kraju. Przynajmniej z rozsądnego, ekonomicznego punktu widzenia. Naszą przewagą w tym przypadku jest oczywiście niższy w przeliczeniu na Euro koszt utrzymania pracownika (tranzycja procesów nie jest darmowa i jest uwzględniana w tym koszcie, co dodatkowo świadczy o tym, że koszt utrzymania polskiego pracownika jest dla klientów zagranicznych bardzo niski).

o
olo

nie ma się co dziwić, podniecać anie obrażać, takie są reguły wolnego rynku i już. każdy może iść na rozmowę i powiedzieć swoją stawkę. Jestem zdania, że nie powinniśmy sprzedawać swojej pracy taniej niż reszta UE, więcej kadra, którą będą zatrudniać będzie wyciągnięta z rynku a więc jeżeli będą chcieli ją przejąć to za automatu będą musieli zaproponować lepsze warunki niż obecnie ma. Wydaje mi się, że poprzednia wypowiedź ma błąd logiczny, jakość jest uzależniona od ceny i odwrotnie. Jeżeli otwierają tutaj swoje ośrodki to muszą wierzyć, że otrzymają taką samą lub lepszą jakość za mniejsze koszty lub zwiększa wydajność przy tych samych kosztach. Nie obrażajmy się tylko dyktujmy swoje warunki.

k
kamaro

Jesteśmy atrakcyjni dla tzw out-sorcingu dlatego że jesteśmy w EU a pracujemy za nie wie więcej niż w Bangladeszu. I niech się nie podniecają nieznający tematu bo nikt nie wybiera Polski bo ze względu na jakość tylko z powodu niezwykle atrakcyjnych kosztów pracy.

Dodaj ogłoszenie