MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Franciszek i Ewa Klein z Mostów mają najbezpieczniejsze gospodarstwo w województwie!

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Zwycięzcom konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na etapie wojewódzkim wręczono nagrody.
Zwycięzcom konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne na etapie wojewódzkim wręczono nagrody. KRUS
Wojewódzki etap konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne został rozstrzygnięty. Zwycięzcy będą reprezentować nasz region w etapie ogólnopolskim. Poznaj laureatów!

Już wiadomo, kto ma najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie pomorskim. Komisja KRUS wyłoniła zwycięzców etapu wojewódzkiego konkursu. Oceniano dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy, ale również estetykę gospodarstw. Szczególną uwagę przywiązując do eliminacji zagrożeń wypadkowych.
Warto podkreślić, że dzięki konkursowi można docenić tych rolników, którzy w szczególny sposób dbają o miejsce swojej pracy i życia, a bezpieczeństwo jest dla nich kluczowym hasłem.

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w 2024 r. w województwie pomorskim uznano gospodarstwo Państwa Franciszka i Ewy Klein z miejscowości Mosty w gm. Kosakowo w powiecie puckim.

Drugie miejsce przyznano Państwu Kamilowi i Natalii Janik z Moszczenicy w pow. chojnickim.

Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Wiesławy i Karola Hoeft z Nowego Barkoczyna w gm. Nowa Karczma w powiecie kościerskim.

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie Panu Sebastianowi Laskowskiemu z miejscowości Tabory w gm. Stary Dzierzgoń, w powiecie sztumskim. Doceniono estetykę w jego gospodarstwie.

Warto nadmienić, że zwycięzca będzie reprezentował Pomorze w ogólnopolskim etapie konkursu.

Warto nadmienić, że celem konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, organizowanego przez KRUS jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło już ponad 24 tysiące gospodarstw indywidualnych.

- Właściciele gospodarstw rolnych uczestniczący w konkursie mają okazję do zaprezentowania swojego miejsca pracy i osiągnięć zawodowych, zdobycia cennych nagród, a przede wszystkim poddania swojego gospodarstwa profesjonalnemu audytowi bezpieczeństwa pracy, który wykonują komisje konkursowe - mówi Jarosława Polak z KRUS w Kościerzynie. - Podczas eliminacji sprawdzają one, czy w ocenianym gospodarstwie stosowane są w praktyce zasady ochrony zdrowia i życia, a także czy wyeliminowane zostały w nim zagrożenia wypadkowe.

Dodajmy, że w skład komisji konkursowych wchodzą specjaliści z zakresu bhp w rolnictwie reprezentujący Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwową Inspekcję Pracy, Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ochotniczą Straż Pożarną i inne instytucje działające w środowisku wiejskim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki