Fortuna Puchar Polski. Chojniczanka wygrała z Olimpią Elbląg i gra dalej [zdjęcia]

Olek Knitter
Chojniczanka - Olimpia
Chojniczanka - Olimpia Fot. Olek Knitter
W 1/32 finału Fortuny Pucharu Polski drugoligowa Chojniczanka pokonała innego drugoligowca – Olimpię Elbląg 1:0. Bramkę na wagę awansu strzelił Tomasz Mikołajczak.

Kibice z Chojnic zobaczyli na stadionie przy ul. Mickiewicza odmienioną drużynę. W pierwszej jedenastce w zespole gospodarzy wyszło na boisko aż sześciu debiutantów, którzy do zespołu dołączyli w krótkiej przerwie między rozgrywkami. Tak głębokie zmiany w kadrze spowodowane były oczywiście spadkiem drużyny z I ligi. Jak na złość, doszło do niego w 90 rocznicę powstania klubu (marzec 1930 roku) - po siedmiu sezonach gry na zapleczu Ekstraklasy.

Był to również pierwszy oficjalny mecz w Chojnicach trenera Adama Noconia. Co ciekawe, nowy szkoleniowiec Chojniczanki do niedawna pracował w … Olimpii Elbląg. Zagrał więc przeciwko zawodnikom, których jeszcze kilka tygodni temu trenował.
Pierwsza połowa należała do Chojniczanki. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i próbowali cierpliwie budować akcje. I do szatni schodzili prowadząc zasłużenie 1:0. Bramkę zdobył w 40 min. z rzutu karnego Tomasz Mikołajczak. Faulowany był Serhij Napołow. Mikołajczak mógł strzelić gola już w 3 min., ale nie wykorzystał znakomitej okazji. W 10 min. meczu doszło do niecodziennego zdarzenia. Walczący o piłkę zawodnicy „wpadli” na sędziego asystenta Michała Pierścińskiego. Ten upadł i doznał kontuzji barku. Stadion opuścił w karetce pogotowia.

Na początku drugiej połowy Olimpia próbowała przejąć inicjatywę, ale z upływem czasu gra się wyrównała i toczyła głównie w środkowej części boiska. Sytuacji bramkowych było bardzo mało. Najgroźniejszy strzał oddał w 78. min. debiutujący w Chojniczance rezerwowy Szymon Emche. Ostatecznie Chojniczanka wygrała z Olimpią i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W piątek, 28 sierpnia, o godz. 19.30 Chojniczanka zainauguruje nowy sezon o drugoligowe punkty. Przeciwnikiem będzie Pogoń Siedlce.

Chojniczanka – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Tomasz Mikołajczak (40)

Chojniczanka: Sokół – Mudra, Grolik, Klabnik, Wachowiak, Napołow (76 Trojanowski), Kona, Ziętarski (76 Golański), Mikołajczak (61 Czajkowski), Klichowicz (71 Emche), Skrzypczak (71 Pląskowski)

Kamil Wilczek wraca do Danii. Reprezentant Polski podpisał kontrakt z FC Kopenhaga