Fortuna I liga. Bytovia nie wygrała w lidze już od 10 kolejek. Stomil zadał jej w Olsztynie trzy ciosy w pierwszej połowie

RR
Piłkarze Bytovii Bytów nie wykorzystali kolejnej okazji na podreperowanie dorobku punktowego Monika Smól
Od 8 września Bytovia Bytów nie wygrała w Fortunie I lidze. W sobotę seria meczów bez zwycięstwa została przedłużona do 10, bo pomorski zespół nie zdołał w Olsztynie zaskoczyć Stomilu. To o tyle zaskakujące, że mający duże problemy zespół z Warmii nie trenuje normalnie.

8 września w Bytowie Bytovia pokonała 4:1 GKS Tychy. To było ostatnie, I-ligowe zwycięstwo podopiecznych Adriana Stawskiego. Wydawało się, że w sobotę w Olsztynie ta zła passa musi zostać przerwana. Bytovia spotkała się bowiem ze Stomilem, który po raz kolejny przechodzi wielkie problemy, a piłkarze z Warmii nie trenują w normalnym cyklu na znak protestu.

Losy sobotniego meczu na stadionie olsztyńskiego OSiR-u rozstrzygnięte zostały już w pierwszej połowie. Andrzeja Witana i obronę Bytovii zaskakiwali piłkarze z przeszłością ekstraligową, czyli Grzegorz Lech i Dominik Kun.

Po tym ciosie Bytovia już się nie podniosła, chociaż próbowała. W 60. minucie było już 2:3, bo na listę strzelców, w przeciągu zaledwie trzech minut, wpisali się Jakub Kuzdra oraz Łukasz Wróbel. Na więcej gospodarze jednak nie pozwolili. Wygrali i wyskoczyli ze strefy zagrożonej spadkiem do II ligi. Tabela jest jednak na tyle płaska, że wcale nie oznacza to spokoju.