Fortuna 1 Liga. Chojniczanka pewna utrzymania

AW
Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki
Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Fot Arkadiusz Gola / Polskapress
Chojniczanka Chojnice zremisowała 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała i dzięki zdobyciu punktu utrzymała się w Fortuna 1 Lidze. Gole dla „Chojny” strzelali Oskar Paprzycki oraz Emil Drozdowicz, zaś dla Podbeskidzia Przemysław Płacheta i Valerijs Sabala.

Niedzielne spotkanie w Chojnicach lepiej zaczęli przyjezdni. Najpierw głową próbował Marko Roginić, lecz czujny w bramce był golkiper Chojniczanki, Radosław Janukiewicz. Janukiewicz był bohaterem także w 32. minucie, kiedy po jego robinsonadzie piłka zmierzająca w okienko bramki ostatecznie nie znalazła się w siatce. Pięć minut później bramkarz gospodarzy ponownie stanął na wysokości zadania i okazał się lepszy od Kacpra Kostorza w pojedynku „sam na sam”. Na cztery minuty przed przerwą „Chojna” miała szczęście, ponieważ futbolówka po strzale Kostorza zatrzymała się na poprzeczce.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie, lecz w 64. minucie gospodarze musieli wyciągać piłkę z siatki. Mocny strzał Przemysława Płachety otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później było już 1:1 trafieniu Oskara Paprzyckiego. Podbeskidzie szybko odpowiedziało na gola gospodarzy. W 71. minucie Valerijs Sabala ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. W doliczonym czasie gry Emil Drozdowicz zapewnił punkt Chojniczance.

Ekipa z Chojnic zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i jest już pewna utrzymania.