Fortuna 1. Liga. Arka Gdynia wygrała w Sosnowcu! Dwie bramki i trzy punkty żółto-niebieskich

Szymon Szadurski
Arka Gdynia wygrała z Zagłębiem w Sosnowcu.
Arka Gdynia wygrała z Zagłębiem w Sosnowcu. Marzena Bugała-Astaszow
Fortuna 1. Liga. Piłkarze Arki Gdynia udanie wznowili dziś, 11 lutego, rozgrywki po przerwie zimowej. Podopieczni Hermesa, choć przegrywali w Sosnowcu, ostatecznie uporali się 2:1 z miejscowym Zagłębiem. Wszystkie bramki w tym meczu kibice obejrzeli w drugiej połowie gry.

Arka Gdynia wygrała w Sosnowcu. 11.02.2023

W przypadku Arki Gdynia kibice zobaczyli w podstawowym składzie dwóch nowych zawodników. Hermes, trener żółto-niebieskich, zdecydował się desygnować do gry od pierwszego gwizdka sędziego Dawida Gojnego, pozyskanego w przerwie zimowej rozgrywek Fortuna 1. Ligi właśnie z Zagłębia Sosnowiec, a także Ołeksandra Azackiego.

Gdynianie byli faworytami dzisiejszego starcia, jednak w pierwszej połowie niewiele wskazywało, aby mogli łatwo uporać się z niżej notowanym przeciwnikiem. Co więcej, po nieco ponad pół godzinie gry mogli przegrywać, gdyż piłka po strzale Wojciecha Szumilasa zatrzymała się na poprzeczce bramki, strzeżonej przez Daniela Kajzera.

Do przerwy kibice na stadionie w Sosnowcu nie zobaczyli goli. Zmieniło się to dopiero w drugiej połowie, a jako pierwsi trafili gospodarze. Szymon Sobczak, pięć minut po wznowieniu gry wykorzystał zagranie Filipa Borowskiego, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Zawodnicy prowadzeni przez Hermesa na szczęście szybko odpowiedzieli na tę stratę. Osiem minut później wyrównał Kacper Skóra. Młodzieżowiec żółto-niebieskich dobił strzał Karola Czubaka, obroniony wcześniej przez Michała Gliwę.

Arka Gdynia poszła za ciosem i wyszła na prowadzenie już pięć minut później. Tym razem Michała Gliwę pokonał Bartosz Rymaniak. Doświadczony obrońca żółto-niebieskich sfinalizował soczystym strzałem zagranie Dawida Gojnego, odbite jeszcze po drodze przez Dominika Jończego.

Arkowcy, choć nie zachwycili, wywieźli z Sosnowca cenne trzy punkty. Teraz czeka ich w najbliższą sobotę, 18 lutego o godz. 17:30 szlagierowy pojedynek u siebie przeciwko Wiśle Kraków.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (49 min.), 1:1 Kacper Skóra (57 min.), 1:2 Bartosz Rymaniak (62 min.)
Żółte kartki: Bodzioch, Sobczak, Wrzesiński, Jończy (Zagłębie) - Purzycki, Marcjanik, Gol, Haydary (Arka).
Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Borowski, Jończy, Bodzioch, Ziemann - Wrzesiński, Rozwandowicz, Bonecki, Szumilas (70 Fabry), Klupś (70 Bryła) - Sobczak. Trener: Dariusz Dudek.
Arka Gdynia: Kajzer - Rymaniak (90 Stolc), Azacki, Marcjanik, Gojny - Skóra (76 Stępień), Purzycki (70 Capanni), Gol, Adamczyk (76 Żebrowski), Haydary - Czubak. Trener: Hermes.
Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).