Fortuna 1. Liga. Arka Gdynia - GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój 1:0 (1:0). 26.02.2021. Zwycięstwo żółto-niebieskich i cenne trzy punkty

Szymon Szadurski
Po spotkaniu przeciwko GKS-owi Jastrzębie Arkę Gdynia czeka dwumecz z Puszczą Niepołomice. Przemysław Świderski
Mimo niezbyt porywającej gry piłkarze Arki Gdynia zdołali dziś pokonać u siebie 1:0 (1:0) GKS Jastrzębie-Zdrój na inaugurację ligowych zmagań na wiosnę. Żółto-niebiescy zainkasowali tym samym cenne trzy punkty, które umacniają ich w stawce faworytów do awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Arka Gdynia była faworytem dzisiejszego meczu. Żółto-niebiescy już w sierpniu ubiegłego roku, na inaugurację obecnego sezonu Fortuna 1. Ligi, pokonali rywala z Jastrzębia-Zdroju na wyjeździe aż 4:0. Są od niego wyżej w tabeli, więc ich kibice mieli prawo liczyć na kolejne zwycięstwo.

Gdynianie rzeczywiście dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 12 minucie gry objęli prowadzenie. Piłkę zagrywał Adam Deja, a błąd bramkarza gości Mariusza Pawełka, który minął się z futbolówką, wykorzystał Maciej Rosołek.

Arka Gdynia w dalszej części spotkania, a także w drugiej połowie, miała jednak wyraźne problemy ze stwarzaniem sobie kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia. Co więcej, to goście z Jastrzębia-Zdroju częściej byli przy piłce, starając się wyrównać. W 56 minucie spotkania po zagraniu z rzutu wolnego Daniel Rumin zdołał nawet trafić do siatki żółto-niebieskich. Jednak na szczęście dla gospodarzy sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną napastnika rywali.

Ostatecznie żółto-niebieskim udało się utrzymać cenne zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego. Warty odnotowania jest także ligowy debiut 17-letniego zaledwie wychowanka, Kacpra Skóry, który już w doliczonym czasie gry zastąpił na boisku Macieja Rosołka.

Po pojedynku przeciwko GKS-owi 1962 Jastrzębie-Zdrój piłkarzy żółto-niebieskich czekają teraz dwa spotkania z rzędu z Puszczą Niepołomice. Podopieczni trenera Dariusza Marca pierwszy raz zmierzą się z tym rywalem już za cztery dni, w najbliższy wtorek na wyjeździe w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Gdynianie powalczą o awans do półfinału. Kolejny mecz z tym samym rywalem z Małopolski Arka Gdynia zagra także na wyjeździe w niedzielę 7 marca. Tym razem stawką będą punkty w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.