Helskie foki w ciąży. Trzy foki ze Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu spodziewają się potomstwa już na początku przyszłego roku. - Nasze przyszłe mamy mają się dobrze i są pod dobrą opieką - komentują pracownicy Stacji Morskiej w Helu.

Dobrą nowinę ogłosili pracownicy helskiej Stacji Morskiej już na początku tego tygodnia (06.11.2018). Badania USG potwierdziły ich przypuszczenia.

- Już od jakiegoś czasu zauważyliśmy zwiększony apetyt u naszych podopiecznych - komentuje mgr Michał Bała ze Stacji Morskiej w Helu. - Mogło to wskazywać, że focze damy spodziewają się potomstwa. Przeprowadziliśmy badania USG i wtedy nasze przeczucia potwierdziły.

Wynik badań był jednoznaczny. Ekran monitora USG ukazał zarys rozwijających się focząt, które przyjdą na świat na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Zobacz galerię

- Ciąża wśród focząt trwa zwykle 11 miesięcy - komentują w Stacji Morskiej w Helu. - Nic zatem dziwnego, że od pewnego czasu obserwujemy jak nasze foki się powoli zaokrąglają. Mamy też podejrzenia, ilu focząt możemy się spodziewać. Rzadko kiedy foki oczekują bliźniąt, liczymy zatem na trójkę nowych podopiecznych.

Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie puck.naszemiasto.pl >>>


Zobacz też: Neptun, Norda i Natka wypuszczone do Bałtyku

POLECAMY NA STREFIE AGRO: