Floretowe medale Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w Toruniu

Brunon Kowalke
Gdańska florecistka Marta Łyczbińska została młodzieżową mistrzynią Europy do lat 23, które były rozgrywane w Toruniu. W finale zawodniczka Sietom AZS AWFiS Gdańsk pokonała Niemkę Franziskę Schmitz 15:6. Siódme miejsce w zawodach zajęła obrończyni tytułu, siostra Marty - Hanna Łyczbińska.

Polskie florecistki w składzie: Marta i Hanna Łyczbińskie, Monika Paliszewska i Emilia Rygielska (wszystkie na co dzień reprezentują Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym mistrzostw Europy do lat 23. W finale Polki przegrały z Włoszkami 29:45. Zawody były rozgrywane w Toruniu. Brązowe medale zdobyły Rosjanki.

Polscy floreciści w składzie: Michał Janda, Piotr Janda, Filip Płocharski i Maciej Włosek (wszyscy gdański Sietom AZS AWFiS) zajęli czwarte miejsce w turnieju drużynowych młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 23. W meczu o 3. miejsce Polacy ulegli Włochom 42:43. Złoto zdobyli Rosjanie, srebro Niemcy.

Już w niedzielę w chorwackim Zagrzebiu zaczynają się mistrzostwa Europy seniorów.