Flagi na znak pamięci prezydenta Adamowicza oraz zmiany w organizacji ruchu w czasie obchodów rocznicy śmierci [PROGRAM UROCZYSTOŚCI]

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Mieszkańcy mogą otrzymać flagi Gdańska oraz Polski. Można odebrać w Zespole Obsługi Mieszkańców na stanowisku nr 15 i 16 na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w piątek 10 stycznia od 9:00. Wydawane będą do wyczerpania zapasów. Flagi rozdawane będą również w poniedziałek 13 stycznia o 19:00 przy Katowni.
Mieszkańcy mogą otrzymać flagi Gdańska oraz Polski. Można odebrać w Zespole Obsługi Mieszkańców na stanowisku nr 15 i 16 na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w piątek 10 stycznia od 9:00. Wydawane będą do wyczerpania zapasów. Flagi rozdawane będą również w poniedziałek 13 stycznia o 19:00 przy Katowni. gp
Gdański Urząd Miejski przygotował dla mieszkańców flagi Polski oraz Gdańska, które będzie można wywiesić na znak pamięci tragicznie zmarłego przed rokiem Pawła Adamowicza. W najbliższych dniach odbędzie się szereg wydarzeń w związku z obchodami rocznicy śmierci prezydenta Gdańska. Jeszcze w piątek Uniwersyteckie Liceum otrzyma imię Pawła Adamowicza. W poniedziałek otrzyma je aleja Nowa Bulońska. Przy Katowni odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca miejsce, w którym został śmiertelnie zaatakowany prezydent Gdańska. Na jego cześć rozbłyśnie ulica Długa. W Bazylice Mariackiej będzie możliwość, by w ciszy spotkać się przy jego grobie. Bądźmy razem w te dni.

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!

- tak brzmiały ostatnie słowa prezydenta Pawła Adamowicza. Zostały one wypowiedziane podczas finału WOŚP 13 stycznia 2019 roku na scenie na Targu Węglowym. Chwilę po tym został śmiertelnie zaatakowany nożem przez zamachowca. W tym roku, w tym samym miejscu gdańszczanie spotkają się, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Adamowicza.

WOŚP 2020 w Gdańsku

Z wdzięcznością myślę o nas, o gdańszczankach i gdańszczanach, gdy wspominam solidarność i wspólnotę, którą tworzyliśmy rok temu, żegnając naszego prezydenta Pawła Adamowicza. W pierwszą rocznicę śmierci bardzo bym chciała, byśmy potrafili być razem – żeby wspomnieć prezydenta, jeszcze raz powiedzieć "nie" dla nienawiści, zastanowić się nad tym, czy możliwa jest zmiana naszego życia na lepsze… Zapraszam do wspólnego przeżycia tego czasu, bo to dobra, budująca wspólnota

- mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Flagi

Podobnie jak podczas ubiegłorocznych uroczystości żałobnych mieszkańcy będą mogli otrzymać flagi Gdańska oraz Polski. Będzie je można odebrać w Zespole Obsługi Mieszkańców na stanowisku nr 15 i 16 na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w piątek 10 stycznia od 9:00. Wydawane będą do wyczerpania zapasów. Flagi rozdawane będą również w poniedziałek 13 stycznia o 19:00 przy Katowni.

Szkoła imienia Pawła Adamowicza

Uroczystość nadania Liceum Uniwersyteckiemu imienia prezydenta Pawła Adamowicza odbędzie się w piątek 12 stycznia o 10:00 w sali S205 Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy Bażyńskiego 4.

Ideą prezydenta Pawła Adamowicza było stworzenie placówki licealnej o najwyższej możliwej ofercie edukacyjnej, w oparciu o potencjał naukowy Gdańska i całego Trójmiasta, dostępnej dla każdego, niezależnie od statusu materialnego. Prace nad jej utworzeniem trwały dłuższy czas. Zajęcia w szkole odbywają się od 2 września 2019 roku. Obecnie uczy się tam ok. setka uczniów.

Gdańsk dzieli się dobrem - finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny gdański finał WOŚP po raz pierwszy odbędzie się w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności, które było jednym z szczególnie ważnych dla Pawła Adamowicza miejsc. Na koncercie, który rozpocznie się w niedzielę 12 stycznia o 16:30, wystąpią tacy artyści jak Voo Voo z Gośćmi, Sound’n’Grace, Organek, Audiofeels, Lipali, Zuzia Jabłońska, PECTUS, KOMBI, Natalia Cepelik Muianga, Varius Manx & Kasia Stankiewicz. O 19:30 odbędzie się specjalne Światełko do nieba połączone ze wspomnieniem prezydenta.

Aleja Pawła Adamowicza

W grudniu Rada Miasta Gdańska podjęła decyzję o nadaniu Nowej Bulońskiej imienia Pawła Adamowicza. Inwestycja ta była jedną ważniejszych, które w ostatnich latach rozpoczął prezydent. Był orędownikiem połączenia górnego tarasu Gdańska z dolnym oraz rozszerzenia sieci transportu tramwajowego. Prezydent Adamowicz sygnował umowę na zbudowanie tzw. Nowej Bulońskiej Północnej, po czym regularnie kontrolował przebieg prac.

W poniedziałek 13 stycznia o 10:00, przy wjeździe na estakadę (od strony Piecki - Migowo), odbędzie się uroczyste nadanie nazwy alei Pawła Adamowicza. Po czym będzie możliwość, aby kierowcy po raz pierwszy przejechali 220 metrowym wiaduktem, zwanym estakadą wenecką.

Wieczór dla przyjaciela w ECS-ie

W poniedziałek o 17:00 w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie poświęcone książce Katarzyny Żelazek pt. "Śmierć Prezydenta, jak zmienił nas tamten styczeń”.

Dziewięć miesięcy po tragedii autorka wróciła do ludzi, którzy deklarowali przemianę, zwierzali się z głębokich doświadczeń albo odmianą dawali nadzieję, że po tej tragedii ich życie nie jest już takie samo jak wcześniej. Powstało 21 opowieści, które są zapisem zmiany, jaka dokonała się w ludziach pod wpływem przeżyć tamtego stycznia.

Wydanie dopełniają zdjęcia fotoreporterów, przejmujący zapis tygodnia od 13 do 20 stycznia i wspomnienia bohaterów opowieści z tamtego czasu, które najsilniej odcisnęły się w ich pamięci. Dzięki temu powstał obraz gdańszczan w tej indywidualnej i zbiorowej żałobie.

Mieszkańcy Gdańska żegnają prezydenta Pawła Adamowicza. Lech...

Tablica i modlitwa w rocznicę zamachu

Na znak pamięci w okolicach Katowni zostanie wmurowana tablica poświęcona prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. W poniedziałek 13 stycznia ok. 19:45 mieszkańcy spotkają się przed Katownią, w miejscu, w którym rok temu stała scena, na której doszło do ataku. Zostanie tam zainstalowany specjalny znak.

Na koniec spotkania rozbłysną światła na ul. Długiej i wspólnie przejdziemy do grobu prezydenta Adamowicza. W Bazylice Mariackiej o 20:30 odbędzie się międzywyznaniowa modlitwa, w której udział wezmą przedstawiciele różnych wyznań obecnych w Gdańsku.

Pierwsza rocznica śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

We wtorek 14 stycznia o 18:00 odprawiona zostanie msza święta w intencji duszy prezydenta w Bazylice Mariackiej.

Konferencja "Przemoc i polityka"

W środę 15 stycznia w audytorium ECS między 10:00 a 18:00 odbędzie się konferencja pt. PRZEMOC I POLITYKA.

Pierwsza rocznica śmierci prezydenta Pawła Adamowicza skłania ku refleksji nad radykalizmem politycznym i jego skutkami w postaci przemocy w polskim życiu publicznym, której tragicznym wyrazem było morderstwo prezydenta Gdańska.

Konferencja ma zebrać inicjatywy badawcze i aktywności, w ramach których podjęto próbę analizy sytuacji psychopolitycznej w Polsce, która przyczyniła się do morderstwa.

W konferencji wezmą udział między innymi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta, posłanka do Parlamentu Europejskiego czy Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, a także naukowcy i eksperci z dziedziny socjologii i psychologii.

Antaby. Pamięci Prezydenta Adamowicza - instalacja artystyczna

Do końca stycznia będzie można podziwiać instalację artystyczną "Antaby. Pamięci Prezydenta Adamowicza".

W styczniu 2019 roku przez dobę trumna z ciałem prezydenta Pawła Adamowicza była wystawiona w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności. W miejscu nieprzypadkowym – prezydent wymarzył ECS, doprowadził do jego powstania i odwiedzał niemal codziennie. Przez tamtą dobę z prezydentem pożegnało się 53 tysiące gdańszczanek, gdańszczan i wielu przyjezdnych.

Rok później w ogrodzie zimowym staje instalacja artystyczna, która przywołuje tamten czas. Dlaczego antaby? Antaba to uchwyt na bramie, skrzyni, trumnie. Często w postaci – nie da się uciec od skojarzenia z herbem naszego miasta – lwiej głowy. Nieraz służąca też za kołatkę. Tutaj staje się atrybutem przejścia – bramy, która dla jednych wiedzie ze świata do świata, dla innych jest kresem drogi, oraz skrzyni, w której przechowujemy wspomnienia.

Od niedzieli 12 stycznia do wtorku 14 stycznia Bazylika Mariacka będzie czynna do 22:00

Podczas obchodów, przez całą dobę od godz. 20.00 w poniedziałek 13 stycznia do godz. 20:00 i we wtorek 14 stycznia ul. Długa będzie miała specjalne oświetlenie.

UWAGA! Fragment Targu Węglowego i ul. Bogusławskiego na terenie, na którym odbywać się będzie wydarzenie zostaną wygrodzone, a na wejściach prowadzona będzie kontrola.

W niedzielę i poniedziałek przy Katowni ustawione będą telebimy - jeden od strony Targu Węglowego, a drugi od strony ul. Bogusławskiego.

Zmiany w organizacji ruchu

W niedzielę, 12 stycznia o godz. 16.00 w pobliżu ECS-u rozpocznie się koncert finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pobliżu stanie miasteczko z atrakcjami, a o godz. 19.30 odbędzie się wyjątkowe światełko do nieba wraz ze wspomnieniem śp. prezydenta Pawła Adamowicza. W związku z tym konieczna jest zmiana organizacji ruchu w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności.

Zamknięcia dróg
1. Od dnia 07.01 do dnia 15.01.2020 wyłączony z ruchu i możliwości postoju będzie parking autokarowy na ul. Nowomiejskiej.

2. Od dnia 10.01.2020, od godziny 06:00 do dnia 13.01.2020, do godziny 06:00 zamknięta zostanie ul. Nowomiejska od skrzyżowania z ul. Jana z Kolna do skrzyżowania z ul. Stefana Jaracza.

3. W dniu 12.01.2020 od godziny 06:00 do godziny 23:00 zamknięta zostanie ul. Nowomiejska od skrzyżowania z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki do ul. Stefana Jaracza oraz ul. Doki od skrzyżowania z ul. Łagiewniki.

Zmiany w komunikacji miejskiej
W niedzielę, 12.01 od godziny 15:00 zawieszony zostanie ruch linii tramwajowych nr 8 i 10 przez ul. Jana z Kolna. Ruch tych linii będzie odbywał się przez Al. Zwycięstwa.
Tramwaje nr 2, 6, 12 oraz autobusy nr 111, 118,167,189, 210 będą miały dodatkowe kursy w godzinach wieczornych.

Ruch pieszy
Ruch pieszy w okolicach placu Solidarności odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Parkingi
W dniu koncerty na terenie Stoczni Cesarskiej dostępne będą bezpłatne parkingi.

Dostęp dla osób z niepełnosprawnościami
Na terenie koncertu zostanie ustawiona zwyżka dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

W poniedziałek, 13 stycznia w godzinach popołudniowych autobusy linii 100 pojadą trasą skróconą ulicami: Podwale Grodzkie – Wały Jagiellońskie – Armii Krajowej – Okopowa – Wały Jagiellońskie – Targ Drzewny – Szeroka – Tokarska – i dalej po stałej trasie.

Na skróconej trasie będzie obowiązywać obsługa komunikacyjna przystanków: Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Śródmieście SKM, Żuraw, Targ Rybny, Katarzynki, Heweliusza, Aksamitna, Wały Piastowskie, Dworzec Główny.

UWAGA! Przystanek Brama Wyżynna w kierunku Dworca Głównego nie będzie obsługiwany.

Od soboty, 11 stycznia od godz. 20:00 do poniedziałku, 13 stycznia do zakończenia uroczystości, zostanie zamknięta ul. Bogusławskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Okopową do wysokości budynku Bogusławskiego 2. Objazd dla pojazdów będzie odbywał się ulicami Zbytki, Podwale Przedmiejskie, Okopowa. Dojazd do ul. Bogusławskiego będzie odbywał się ul. Podwale Przedmiejskie, Zbytki.

Do wtorku, 14 stycznia ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się na całym planowanym do zamknięcia odcinku ul. Bogusławskiego.

Do poniedziałku, 13 stycznia będzie również wyłączony z ruchu Targ Węglowy (otwarcie Targu Węglowego po zakończeniu uroczystości).

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze 56

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

10 stycznia, 14:18, Max:

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

10 stycznia, 14:20, Gość:

Nawet w niemieckim Onecie pisali, że historia bezdomnego, który wygrał 1,5 mln w totolotka jest prawdziwa.

onet to jest wiarygodne źródło ha ha

G
Gość
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

10 stycznia, 12:26, Iza:

To Ty rozmawiasz z małpami?

10 stycznia, 14:18, psychiatryk PO:

To uważasz, że z małpami można rozmawiać?

10 stycznia, 14:49, Iza:

Ja Ci tylko zadałam pytanie.Nierozumiesz tu czegoś?

10 stycznia, 14:57, Gość:

Zadałem ci konkretne pytanie. Czego nie zrozumiałeś?

Kobieta jak już to nie rozumie .Pytanie czego nie zrozumiałeś to raczej do mężczyzny.

G
Gość
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

10 stycznia, 14:18, Max:

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

10 stycznia, 14:20, Gość:

Nawet w niemieckim Onecie pisali, że historia bezdomnego, który wygrał 1,5 mln w totolotka jest prawdziwa.

10 stycznia, 14:47, Gość:

Co ma piernik do wiatraka .Mnie nie interesuje co się dzieje u Naszych sąsiadów za miedzą.

10 stycznia, 14:54, Gość:

Nie trzymasz kontekstu nawet tak prostej dyskusji. Co ma piernik do wiatraka i sąsiedzi za miedzą do Rydzyka? Takim to TVN wszystko wciśnie.

Przeczytaj komentarz powyżej GOŚCIA godz 14:20 to może zrozumiesz tą prostą dyskusję.

G
Gość
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

10 stycznia, 12:26, Iza:

To Ty rozmawiasz z małpami?

10 stycznia, 14:18, psychiatryk PO:

To uważasz, że z małpami można rozmawiać?

10 stycznia, 14:49, Iza:

Ja Ci tylko zadałam pytanie.Nierozumiesz tu czegoś?

Zadałem ci konkretne pytanie. Czego nie zrozumiałeś?

G
Gość
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

10 stycznia, 14:18, Max:

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

10 stycznia, 14:20, Gość:

Nawet w niemieckim Onecie pisali, że historia bezdomnego, który wygrał 1,5 mln w totolotka jest prawdziwa.

10 stycznia, 14:47, Gość:

Co ma piernik do wiatraka .Mnie nie interesuje co się dzieje u Naszych sąsiadów za miedzą.

Nie trzymasz kontekstu nawet tak prostej dyskusji. Co ma piernik do wiatraka i sąsiedzi za miedzą do Rydzyka? Takim to TVN wszystko wciśnie.

I
Iza
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

10 stycznia, 12:26, Iza:

To Ty rozmawiasz z małpami?

10 stycznia, 14:18, psychiatryk PO:

To uważasz, że z małpami można rozmawiać?

Ja Ci tylko zadałam pytanie.Nierozumiesz tu czegoś?

G
Gość
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

10 stycznia, 14:18, Max:

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

10 stycznia, 14:20, Gość:

Nawet w niemieckim Onecie pisali, że historia bezdomnego, który wygrał 1,5 mln w totolotka jest prawdziwa.

Co ma piernik do wiatraka .Mnie nie interesuje co się dzieje u Naszych sąsiadów za miedzą.

G
Gość
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

10 stycznia, 14:18, Max:

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

Nawet w niemieckim Onecie pisali, że historia bezdomnego, który wygrał 1,5 mln w totolotka jest prawdziwa.

p
psychiatryk PO
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

10 stycznia, 12:26, Iza:

To Ty rozmawiasz z małpami?

To uważasz, że z małpami można rozmawiać?

M
Max
10 stycznia, 13:46, Gość:

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

A co u Ojca Tadeusza Rydzyka może i dłużej świętujecie?

Tam to tańce, hulańce, kasa z nieba wpływa.

Bezdomni auta ofiarują.

G
Gość

a kiedy beatyfikacja, haha, tylko 5 dni będą swiętować

A
Ala
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

Co Ty Gościu nie powiesz .Po czym stwierdzasz że ktoś tu jest z PO? Ja wiem że małpy są bardziej rozumne od Ciebie.Bo one chociaż by nie dodają głupich komentarzy.

I
Iza
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

10 stycznia, 12:03, Gość:

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

To Ty rozmawiasz z małpami?

G
Gość
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

10 stycznia, 11:53, Grzegorz:

Dalej brak dowodów to są pomówienia.

Mówiłem, że małpa zrozumie, a idiota z PO nie. Nie rozumiesz nawet określenia pomówienie.

G
Gość
10 stycznia, 09:47, chodzi o białą flagę:

Neumann szczerze o Adamowiczu. "Twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

10 stycznia, 10:57, Gość:

Czekam te Twoje "twarde" dowody i jakoś doczekać się nie mogę .

10 stycznia, 11:06, Gość:

Zapytaj swojego partyjnego kolegi towarzysza Sławka Neumanna, to są jego słowa - nagrane przez innego towarzysza partyjnego.

10 stycznia, 11:12, Gość:

Czekam na te" twarde" dowody a nie plotki.Dalej nie umiesz odpowiedzieć na pytanie.

10 stycznia, 11:23, Gość:

Twarde rzeczy, twarde rzeczy. "kupno" mieszkań za gotówkę bez pokrycia, nawet małpa zrozumie ale nie idiota skreślający na wyborach logo swojej partii zamiast kratki do głosowania.

To Ty tak robiłeś?

Dodaj ogłoszenie